LTOK VK nario Mindaugo Griškonio tikslas – suburti sportininkus

Teksto autorius: „Olimpinė panorama“

2020 m. gruodžio 28 d.

Mindaugas Griškonis

Į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomąjį komitetą išrinktas irkluotojas Mindaugas Griškonis dėlioja pagrindinius akcentus, ką užimdamas šias atsakingas pareigas nuveiks sportininkų labui.

Spalio pradžioje per LTOK generalinės asamblėjos rinkimų sesiją LTOK prezidente buvo perrinkta olimpinė čempionė, Tarptautinio olimpinio komiteto narė Daina Gudzinevičiūtė. O į naujai išrinktą 13 narių Vykdomąjį komitetą pateko ir vienintelis kandidatavęs sportininkų atstovas 34-erių M.Griškonis.

„Dabartinėje Lietuvos olimpinėje rinktinėje esu vienas iš senbuvių, ruošiuosi jau ketvirtosioms olimpinėms žaidynėms. Manau, kad mano sukaupta 20 metų patirtis bus naudinga patarimais ir darbais, tikiuosi pagerinti mūsų šalies sportininkų darbą ir sąlygas“, – sako 2016 m. Rio de Žaneiro žaidynėse porinėje dvivietėje su Sauliumi Ritteriu sidabro medalį iškovojęs irkluotojas.

Tikslas – vienyti

Rinkimuose į LTOK generalinės asamblėjos narius iš kolegų sportininkų ir aktyvių olimpiečių daugiausiai palaikymo ir balsų gavęs M.Griškonis puikiai žino, ką pirmiausia norėtų nuveikti atletų labui.

„Mano tikslas – suburti sportininkus, paskatinti aktyviau dalyvauti sprendimų priėmimo procese ir bendradarbiauti. Žinau, kad kartais tarp institucijų ir sportininkų pritrūksta komunikacijos, bet tikiu, kad būdami aktyvūs galime tai pakeisti. Džiaugiuosi, kad sportininkai vis dažniau imasi iniciatyvos ir ima suprasti, kad jų balsas yra svarbus ir įtakingas.

Taip pat džiaugiuosi, kad matysime kitokią LTOK sportininkų komisiją – su net penkiais atstovais, kuriuos išsirinkome patys“, – prasitaria patyręs irkluotojas, gruodžio 17 d. išrinktas naujuoju LTOK sportininkų komisijos pirmininku.

Pagal atnaujintus LTOK sportininkų komisijos nuostatus, suderintus su Tarptautiniu olimpiniu komitetu, atletai komisijoje turės penkis renkamus ir keturis skiriamus atstovus.

Savo atstovais atletai išrinko irkluotojus M.Griškonį, Saulių Ritterį, lengvaatletę Brigitą Virbalytę-Dimšienę, dviratininkę Simoną Krupeckaitę ir baidarininką Edviną Ramanauską.

Nerimą keliantys ženklai

M.Griškonis, kuris Vykdomojo komiteto nario pareigas eina ir Lietuvos irklavimo federacijoje, norėtų daugiau atletų matyti atsakinguose postuose. „Kuo daugiau buvusių sportininkų ar su sportu susijusių žmonių dalyvaus, dirbs tokioje veikloje, tuo nauda bus didesnė“, – neabejoja sportininkas.

O naudos, pasak irkluotojo, dabar reikia verkiant, nes kol kas Lietuvos sportą pats piešia tamsiomis spalvomis.

„Lietuvos sportas eina žemyn. Iki pandemijos pradžios turėjome vos 20 kelialapių į Tokiją, nors įprastai likus metams iki žaidynių jų būdavo dvigubai daugiau. Biudžetinių pinigų paskirstymas, olimpinių centrų panaikinimas griauna mūsų šalies sportą. Labai sunku.

Lietuvos olimpinėje rinktinėje – „seniai“. Ir patirtimi, ir amžiumi, vos keletas naujų veidų, jaunimas neatsiranda ir neužauga. Iš irkluotojų į olimpines žaidynes vyksta tie patys, per ketverius metus neturime jokio prieaugio ir tai yra problema. Gal po ketverių ar aštuonerių metų džiaugsimės, kad išleidžiame dešimt žmonių“, – nelinksmomis mintimis dalijasi Rio de Žaneiro olimpinis vicečempionas.

Mintyse – ketvirtosios žaidynės

Ar M.Griškonis, šiemet pravėręs LTOK vykdomojo komiteto duris, ir vėliau mato save dalyvaujantį sporto politikoje?

„Kol sportuoju, savo ateitį matau sporte. Dabar pagrindinis tikslas – olimpinės žaidynės, o po jų mėginsiu viską apmąstyti. Į visas žaidynes patekau pats, savo jėgomis, ne gaudamas vardinį kvietimą ar kažkam kitam užleidus savo vietą. Sporte esu ilgai, bet kol kas dar nenoriu daug galvoti apie politiką. Visos mintys – į startą Tokijo olimpinėse žaidynėse“, – nesiblaško irkluotojas.

Triskart Europos čempionas ir prizininkas, dukart pasaulio čempionato bronzos laimėtojas vienvietėje valtyje šiuo metu pradėjo rengtis naujam sezonui, kurio tvarkaraštis jau sudėliotas. Artimiausias svarbiausias akcentas – Europos čempionatas 2021 m. balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje.

M.Griškonis tikisi ir nukeltose Tokijo žaidynėse pakartoti panašų žygį kaip 2016-aisiais. Dar 2019 m. iškovotas olimpinis kelialapis į Tekančios saulės šalį – jau kišenėje.

Prieš tai buvusiose olimpinėse žaidynėse – 2008 ir 2012 m. – tarp vienviečių valčių irkluotojų jis užėmė aštuntą vietą.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS