2014 / 02 / 19

17-metis įgyvendino olimpinę svajonę

Socis Rokas po 1slalomo svetainei2

Net 35 kalnų slidininkai nesugebėjo pasiekti finišo trasoje, kurią 17-metis Rokas Zaveckas pavadino sunkiausia gyvenime. Lietuvos sportininkas užėmė 63-iąją vietą slalomo milžino rungtyje. Joje startavo net 107 atletai, o finišavo tik 72.

Olimpiados debiutanto R.Zavecko dviejų nusileidimų laiko suma – 3 min. 13,04 sek. Nuo čempionu tapusio amerikiečio Tedo Ligety lietuvis atsiliko 27,75 sek. Sidabrą ir bronzą iškovojo Prancūzijos kalnų slidininkai – Steve‘as Missillier (atsiliko 0,48 sek.) ir Alexis Pinturault (0,64 sek.).

Skirtingai nei vakar, kai moterų slalomo milžino varžybas merkė lietus ir sniegas, šiandien virš Roza Chutoro kalnų slidinėjimo centro švietė saulė.  

Rytoj olimpinėse žaidynėse nestartuos nė vienas Lietuvos sportininkas. O penktadienį slalomo trasoje pasirodys Ieva Januškevičiūtė. Jai vakar nepavyko finišuoti slalomo milžino rungtyje. Šeštadienį lietuvių pasirodymą Sočio žaidynėse užbaigs R.Zaveckas, dalyvausiantis slalomo lenktynėse.

Rokai, kaip jautiesi po antrojo nusileidimo?

Lūkesčiai viršyti. Pirmajame nusileidime rezultatas buvo geresnis nei planavome, o antrajame padariau vieną klaidą. Nusprendžiau pasaugoti operuotą koją - negaliu lėkti į duobes ir rizikuoti. Todėl truputį praradau laiko, bet vis tiek esu patenkintas.

Ar antrasis nusileidimas buvo lengvesnis? Juk finišo nepasiekė tik septyni slidininkai.

Tikrai ne. Ryte trasos sniegas buvo geresnis, dar laikėsi. Be to, po pirmojo nusileidimo jau buvo mažiau jėgų. Pernelyg nesijaudinau - jau nebegalvojau apie olimpinius žiedus ir visą aplinką. Tiesiog norėjau mėgautis važiavimu.

 Kokie planai iki kito starto?

Dabar pavalgysiu, šiek tiek pailsėsiu ir dar pasimankštinsiu sporto klube. Ketvirtadienį pradėsiu ruoštis naujam startui, penktadienį palaikysiu Ievą (Januškevičiūtę), o šeštadienį - slalomo varžybos.

Sieksi geresnio rezultato nei didžiajame slalome?

Slalomas mano mėgstamesnė rungtis, bet jame didesnė rizika išlėkti iš trasos. Todėl pernelyg didelių reikalavimų sau nekeliu, nors tikiuosi ir geresnių rezultatų. Be to, slalome man visiškai nebetrukdo operuota koja.Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas