2016 / 07 / 28

A.Sabonis bus akredituotas olimpinėms žaidynėms

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynės galės dalyvauti kaip oficialus akredituotas asmuo. Tokį sprendimą Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) priėmė suderinęs su Tarptautiniu olimpiniu komitetu (TOK).

Birželio 7 d. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kreipėsi į Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) dėl Arvydo Sabonio dalyvavimo prekybos tinklo „Lidl“ reklaminėje kampanijoje. 40-oji Olimpinės chartijos taisyklė draudžia olimpinių žaidynių dalyvių, trenerių ar kitų oficialių asmenų atvaizdo naudojimą ne olimpinių partnerių reklaminėse kampanijose žaidynių metu. Draudimas prasideda devynias dienas prieš žaidynių atidarymo ceremoniją, t.y. liepos 27 d. ir baigiasi praėjus trims dienoms po žaidynių uždarymo - rugpjūčio 24 d.

Kompanija „Lidl“ , kurios reklamoje nusifilmavo A.Sabonis, nėra nei Tarptautinio olimpinio komiteto, nei Lietuvos olimpinio komiteto rėmėja, todėl LTOK kreipėsi į TOK dėl A.Sabonio akreditavimo.

Atsižvelgęs į tai, kad „Lidl“ reklamoje nėra jokių sąsajų su olimpinėmis žaidynėmis ir sportu, TOK galutinį sprendimą dėl akreditacijos Lietuvos krepšinio federacijos prezidentui perleido LTOK. LTOK paprašė papildomos informacijos apie reklaminę kampaniją iš bendrovės „Lidl“,  Lietuvos krepšinio federacijos ir priėmė sprendimą suteikti akreditaciją A.Saboniui.

„Sprendimas nebuvo priimtas greitai, nes turėjome jį suderinti su keletu šalių – ne tik Tarptautiniu olimpiniu komitetu, bet ir su dabartiniais mūsų rėmėjais. A.Saboniui bus suteikta viena iš Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vadovų lydintiems asmenims skirtų akreditacijų, nes jis reikalingas krepšinio komandai“, - sprendimą komentavo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Olimpinėje chartijoje 40-osios taisyklės draudimas buvo įrašytas siekiant riboti olimpinių žaidynių komercializaciją ir apsaugoti olimpinius rėmėjus. Apie 90% Tarptautinio olimpinio komiteto lėšų, gaunamų iš olimpinių partnerių ir uždirbamų iš žaidynių transliacijų grįžta į sportą – biudžetas yra paskirstomas nacionaliniams olimpiniams komitetams, tarptautinėms sporto federacijoms, vykdomos švietimo ir sportininkų paramos programos. Tai reiškia, kad kiekvieną dieną iš TOK sportininkus ir sporto organizacijoms visame pasaulyje pasiekia 3,25 milijonai JAV dolerių.

Atsižvelgdamas į sportininkų interesus Tarptautinis olimpinis komitetas 2015 m. sušvelnino 40-ąją taisyklę, suteikdamas ne olimpiniams partneriams galimybę tęsti savo reklamines kampanijas žaidynių metu, kuriose dalyvauja sportininkai ar kiti oficialūs asmenys, jei šios kampanijos yra iš anksto suderintos su Tarptautiniu olimpiniu komitetu arba toje šalyje veikiančiu nacionaliniu olimpiniu komitetu, tačiau reklamose negali būti asociacijų su olimpinėmis žaidynėmis, jose taip pat negali būti vaizduojami olimpiniai simboliai. Kreiptis dėl leidimo reklaminei kampanijai gali tiek ją įgyvendinanti įmonė, tiek su rėmėju dirbantis sportininkas. TOK arba nacionaliniai olimpiniai komitetai sprendimą priima atsižvelgdami į esamų tarptautinių ir nacionalinių rėmėjų interesus.Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas