2014 / 02 / 18

Antrą kartą Ieva nefinišavo...

Slalomo milžino moterų varžybose startavo 86 kalnų slidininkės. Lietuvė Ieva Januškevičiūtė po pirmojo nusileidimo užėmė 71-mą vietą – 1 min. 36,79 sek. Lyderei slovėnei Tinai Maze ji pralaimėjo 18,91 sek. 15 sportininkių nepasiekė finišo. Antrasis važiavimas vyko po poros valandų. Kalnuose smarkiai lijo, trasa labai sunki.

Socis ieva po kritimo svetainei

Ieva po nelemto kritimo...

  „Man labiausiai gaila ne dėl to, kad griuvau, bet dėl to, kad griuvau važiuodama gerai“, - prisipažino Ieva Januškevičiūtė – pirma Lietuvos istorijoje sportininkė, dalyvaujanti olimpinių žaidynių moterų kalnų slidinėjimo varžybose.

Dėl oro sąlygų kiek vėliau prasidėjusiame slalomo milžino varžybų antrajame nusileidime lietuvė nepasirodė apatinėje trasos atkarpoje, kuri matoma iš Roza Chutoro kalnų slidinėjimo centro tribūnų. Jose pliaupiančio lietaus, o vėliau pasipylusio sniego išbandymą atlaikę žiūrovai tik didžiuliame ekrane išvydo ir aiktelėjo išvydę, kaip griūna ir šlaitu čiuožia žalią Lietuvos rinktinės aprangą vilkinti I.Januškevičiūtė.

„Truputį užsigavau plautį, iškart po griuvimo buvo sunku kvėpuoti“, - jau vėliau, praėjus beveik valandai po varžybų pasakojo sportininkė.

Po pirmo nusileidimo I.Januškevičiūtė buvo 71-oje vietoje tarp 74 finišą pasiekusių sportininkių. Dar 15 griuvo arba išslydo iš trasos ir pasitraukė iš varžybų.

Olimpine čempione šioje rungtyje tapo slovėnė Tina Maze. Jos dviejų nusileidimų laiko suma – 2 min. 36,87 sek. Antra finišavo austrė Anna Fenninger (2 min. 36,94 sek.). Bronzą iškovojo vokietė Victoria Rebensburg (2 min. 37,14 sek.).

Paskutinė tarp finišavusiųjų, 67-ta, liko smuiko virtuozė Vanessa Mae, olimpiniuose protokoluose įrašyta kaip Vanessa Vanakorn. Savo tėvo gimtinei Tailandui atstovaujanti muzikantė nuo čempionės atsiliko 50,1 sek., bet po finišo sulaukė tikrai ne mažiau dėmesio, nei T.Maze.

Rytoj slalomo milžino varžybose lenktyniaus vyrai. Tarp jų bus ir 17-metis lietuvis Rokas Zaveckas.

Ir I.Januškevičiūtė, ir R.Zaveckas taip pat lenktyniaus slalomo trasose.

Ieva, kas atsitiko, kodėl griuvai?

Griūti kalnų slidinėjime labai įprastas dalykas. Vartai buvo pastatyti ant kauburio. Jei laiku neperkeli kūno svorio, dažniausiai nuslįsti. Aš nuslydau ir nespėjau į kitus vartus. O šone buvo minkšto sniego, todėl ir griuvau.

Ar antrą nusileidimą pradėjai greičiau, nei pirmą?

Antrajame jau nebejaučiau tokio jaudulio, kaip prieš pirmą. Gaila ne dėl to, kad griuvau, bet kad griuvau važiuodama gerai. Jačiausi daug greitesnė, labiau pasitikinti savimi. Dėl to labiausiai gaila.

Bet esu patenkinta, kad pirmoje trasos dalyje važiavau taip, kaip išties galiu.

Ar dažnai tenka lenktyniauti tokiu oru?

Kaip būtų keista, šiemet – taip. Didžioji dalis varžybų vyksta, kai arba labai sninga, arba trūksta sniego, arba lyja.

Nepaisant to, kad šiandien nebaigei antrojo nusileidimo, esi pirma Lietuvos atstovė, dalyvavusi olimpinių žaidynių kalnų slidinėjimo varžybose.

Taip. Nors ir esu nusivylusi, kad negalėjau finišuoti ir pamojuoti prieš kameras, labai džiaugiuosi, kad turėjau progą startuoti olimpinėse žaidynėse. Laukia dar vienos lenktynės.

 Marius Grinbergas

Alfredas PliadisPartneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas