2016 / 03 / 24

Babtų futbolininkai pirmi kaimo vietovių varžybose

Kauno rajono Babtų gimnazijos sporto salėje rinkosi geriausios Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kaimo vietovių berniukų futbolo penki prieš penkis (5x5) komandos.

Prieš sezoną dėl nugalėtojų vardų prie varžėsi 27 komandos, o teisę dalyvauti finalinėse varžybose iškovojo Kauno rajono Babtų gimnazijos, Šalčininkų rajono Jašiūnų M.Balinskio gimnazijos, Kėdainių rajono Josvainių gimnazijos ir Jurbarko rajono Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijos komandos.

Varžybų atidarymo metu sėkmės dalyviams linkėjo Kauno rajono kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Gintautas Meška ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro metodininkas Ričardas Ališauskas. Futbolininkus melodija ir šokiu pasveikino Babtų gimnazijos pučiamųjų orkestras ir šokėjos.

Gausiai Babtų gimnazijos sporto salėje susirinkę žiūrovai buvo tarsi papildomas žaidėjas, kuris padėjo aikštės šeimininkams iškovoti 3 pergales. 2002 metų gimimo ir jaunesnių futbolininkų rinktinė 10:1 nugalėjo Kėdainių rajono komandą, 4:1 įveikė Šalčininkų rajono komandą ir 7:0 laimėjo prieš Jurbarko rajono komandą.

Vos 2 įvarčius per 3 rungtynes praleidę Kauno rajono futbolininkai tapo nugalėtojais.

„Sezono pradžia mums buvo sunkesnė, tačiau vėliau etapas po etapo gerinome savo žaidimą ir judėjome pirmyn. Žinoma, finalinis etapas irgi nebuvo itin lengvas, nors rezultatai geri“, –  teigė nugalėtojų komandos mokytojas Rytis Grinius. – „Mūsų pergalę lėmė sėkmė, didelis vaikų noras ir užsispyrimas, valia. Ačiū organizatoriams už tokias varžybas, tai tikrai labai reikalingas dalykas. Vaikams tai labai svarbu. Tokie renginiai motyvuoja siekti aukštesnių tikslų ir toliau mylėti sportą. Nereikėtų pamiršti ir naudos sveikatai. Vaikams šiuo metu iš viso sunku su sportu ir kūno kultūra. Tiesa, pas mus Babtuose didelių problemų nėra. Vaikai noriai lanko treniruotes ir dirba, žinoma, gal ne tiek kiek aš norėčiau, tačiau dirba. Per savaitę ar mėnesį čempionų nenulipdysi. Reikia kiekvieną dieną dirbti. Mes sportuojame jau seniai, gerai komandai paruošti reikia 2 metų. Trūksta vaikams kovotojų charakterio, tačiau viskas pasiekiama darbu“.

Įnirtinga kova vyko paskutinėse rungtynėse, kurios lėmė kas laimės sidabro ir bronzos medalius. Antrąją vietą iškovojo Jašiūnų M.Balinskio gimnazijos futbolininkai, kurie lemiamame mače 4:1 nugalėjo Josvainių gimnazijos rinktinę. Ketvirtoji vieta atiteko Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijos  komandai.

Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti taurėmis, medaliais ir diplomais, o žaidėjai – Lietuvos mokyklų žaidynių marškinėliais ir asmeniniais prizais.