2019 / 05 / 31

Bendradarbiavimo sutartis su Klaipėdos mokykla

Penktadienį (05.31) Klaipėdoje prasidėjo Lietuvos mokyklų žaidynių finalai, vyko Svajonių komandų projekto veiklų dirbtuvės, uostamiestis gyvena pasiruošimo Olimpinei dienai nuotaika. Tačiau šurmulys vyko ne tik sporto salėse ir aplink Danės upę, bet ir Klaipėdos „Sendvario“ progimnazijoje, kur mokyklos atstovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu.

Bendradarbiavimo esmė – viena progimnazijos klasė bus profiliuota į vaikų ugdymą pagal olimpinių vertybių ugdymo programą. Tai pirmas toks atvejis Lietuvos ugdymo sistemoje.

Būsimieji „Sendvario“ progimnazijos pirmokai olimpinių vertybių, sporto, fizinio raštingumo, fizinio ugdymo ir sveikos gyvensenos patirčių semsis artimiausius ketverius metus, juos ugdys pradinių klasių mokytoja Vaida Šlajienė.

Ši pedagogė dalyvauja LTOK organizuojamoje olimpinių vertybių ugdymo programoje ir netrukus taps jos lektore. Tai reiškia, kad V. Šlajienė savo patirtį pritaikys pradinukų ugdymo procese, taip pat galės mokyti kitus Lietuvos pedagogus.

Parašus ant sutarties padėjo Klaipėdos „Sendvario“ progimnazijos direktorė Lina Logvinovienė ir LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Prieš septynerius metus pradėjome rimčiau žiūrėti į sveikatinimą. Vėliau tuo užsikrėtė kitos Klaipėdos mokyklos. Savivaldybė perėmė šia mūsų idėją, dabar visoje Lietuvoje yra sveikatinimą stiprinančių mokyklų tinklas. Aš, kaip direktorė, manau, kad mokykloje į visumą turi būti žiūrima kuo plačiau, nereikia orientuotis tik į vieną pakraipą. Nuo šiol turėsime sveikatinimo, teatro, šokių ir olimpinių vertybių profilius. Su šia ugdymo pakraipų puokšte esame liberali mokykla liberaliame mieste,“- sakė L. Logvinovienė.

„Tokios mokyklų ir pedagogų iniciatyvos, kokios vyksta Klaipėdos „Sendvario“ progimnazijoje, labai priklauso nuo ugdymo įstaigos vadovų požiūrio. Džiaugiamės, kad šios mokyklos vadovų ir pedagogų vertybės sutampa su olimpinėmis, bendražmogiškomis, šio amžiaus idėjomis. Skatiname toliau ugdyti sveikus piliečius, o mes prie to prižadame prisidėti visokeriopa pagalba,“- kalbėjo olimpinė čempionė, LTOK prezidentė ir Tarptautinio olimpinio komiteto narė D. Gudzinevičiūtė.

foto elviukas 7foto elviukas 8foto elviukas 9foto elviukas 11foto elviukas 10Partneriai

4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas