2016 / 07 / 27

Dėl apmokėjimo už olimpiečių dopingo testus

Dopingo kontrolę ir programas Lietuvoje vykdo Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės įsteigta viešoji įstaiga Lietuvos antidopingo agentūra.

Lietuva prisijungė prie pasaulinės kovos su dopingu sporte 1995 m., kai Seimas ratifikavo Europos Tarybos Antidopingo konvenciją. 2004 m. Seimas ratifikavo ir Europos Tarybos Antidopingo Konvenciją. 2004 m. Lietuvos vyriausybė pasirašė Kopenhagos deklaraciją, kuria įsipareigojo įgyvendinti Pasaulinės antidopingo agentūros kodeksą. 2006 m. Seimas ratifikavo dar vieną konvenciją – Tarptautinę konvenciją prieš dopingo vartojimą sporte.

Lietuvos antidopingo agentūra vadovaujasi Antidopingo taisyklėmis, parengtomis remiantis Pasauliniu antidopingo kodeksu ir tarptautiniais standartais.

Pasaulinėje kovoje su dopingu siekiama, kad nacionalinės agentūros būtų nepriklausomos nuo bet kokių viešųjų sporto institucijų ar judėjimų – tik taip gali būti užtikrinta, kad jų programos bus vykdomos savarankiškai, o sprendimai bus objektyvūs ir sąžiningi. Išsami informacija apie Lietuvos antidopingo agentūros veiklą ir ją reglamentuojanti informacija pateikiama interneto svetainėje www.antidopingas.lt.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), kaip ir kitų šalių nacionaliniai olimpiniai komitetai, gavo Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prašymą imtis visų priemonių, kad Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse startuotų tik švarūs sportininkai. LTOK kreipėsi į Lietuvos antidopingo agentūrą, perdavė TOK prašymą skirti ypatingą dėmesį dopingo kontrolei ir, prireikus, papildomai testuoti Lietuvos sportininkus.

Lietuvos antidopingo agentūra paprašė LTOK finansuoti Lietuvos sportininkų dopingo tyrimus. LTOK biudžete nenumatytas finansavimas sportininkų dopingo mėginių tyrimui, kadangi ši veikla nėra numatyta LTOK įstatuose, tačiau LTOK ieškos galimybių prisidėti prie reikiamų tyrimų finansavimo, siekiant prisijungti prie pasaulinės kovos už švarų sportą.

LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės komentaras:

„Apmokėjimą už Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse startuosiančių sportininkų testavimą Lietuvos tautinis olimpinis komitetas šiuo metu derina su Lietuvos antidopingo agentūra. Mūsų žiniomis Tarptautinio olimpinio komiteto reikalavimas yra beveik įvykdytas ir daugumą olimpiečių Lietuvos antidopingo agentūra jau patikrino. Šiuo metu laukiame žinių iš antidopingo agentūros – esame sutarę, kad bus patikslinta tyrimų kaina. Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad šiuo klausimu nesutariame su Kūno kultūros ir sporto departamentu, ši informacija nėra tiksli – klausimas derinamas ir, nors dopingo kontrolę vykdyti yra įsipareigojusi Vyriausybė ir jos departamento įsteigta viešoji įstaiga, ieškosime galimybių prisidėti prie šių tyrimų fiansavimo, kai tik sužinosime iš Lietuvos antidopingo agentūros, kokia tiksli suma reikalinga“.

LTOK yra savarankiška, ne pelno siekianti, visuomeninė, pasaulio olimpiniam judėjimui priklausanti organizacija.Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas