2016 / 08 / 19

Ėjikus stabdė karštis

Penktadienį Rio de Žaneire startavo ėjikai. 50 km distancijoje varžėsi vyrai, o moterys turėjo įveikti 20 km.

Tarp 80-ties sportininkų į trasą, kurioje olimpiečiams teko 25 kartus sukti 2 km ratą netoli vandenyno nusidriekusiomis gatvėmis, buvo ir du Lietuvos atstovai – Tadas Šuškevičius ir Arturas Mastianica. Finišą pasiekė tik vienas iš jų.

Jau trečiose olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis 31-erių T.Šuškevičius pusšimtį kilometrų nuėjo per 4 val. 4 min. 10 sek. ir užėmė 32-ąją vietą. Nuo savo asmeninio rekordo (3 val. 51 min. 58 sek.) jis atsiliko daugiau nei 10 minučių. 2008 m. Pekino olimpinėse žaidynėse T.Šuškevičius taip pat buvo 32-as (4 val. 2 min. 45 sek.), o 2012 m. Londone finišavo 43-ias (4 val. 8 min. 16 sek.). Pernai pasaulio čempionate jis užėmė 22-ąją vietą (4 val. 1 min. 29 sek.).

Tuo tarpu A.Mastianicai nepavyko atlaikyti pirmojo olimpinio iššūkio. Likus apie 12 km iki finišo, 24 metų ėjikas pasitraukė iš varžybų ir atsidūrė vežimėlyje, kuriuo buvo nuvežtas į medicinos punktą.

„Manau, Arturas nesusitvarkė su karščiu. Jis lyg ir racionaliai, be klaidų pradėjo varžybas. Tačiau sportininkas jaunas, šioje distancijoje neturi patirties. Norėjo kovoti iki galo, bet teko pasitraukti. Jį jau reikėjo stabdyti, nes bet kurią akimirką galėjo nukristi. Dabar sportininkas jau atsigavęs, jaučiasi gerai“, - po finišo teigė Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Jezepčikas.

Išties, po kelių valandų A.Mastianica prie trasos aktyviai palaikė moterų varžybose startavusias lietuves. Jis dėl to, kad nepasiekė finišo, nekaltino vien karščio: „Tikrai nežinau, kas nutiko. Kažkas organizme atsijungė ir viskas. Pirmuosius 30 km ėjau tikrai neblogai, mėgavausi varžybomis. O dar po kelių kilometrų kažkas nutiko. Nebemačiau nieko aplinkui. Trenerio lieptas sustojau ir atsijungiau. Mane pasodino į vežimėlį, girdėjau, kad treneris dar kažką pasakė, o po to prabudau jau medicinos punkte."

Olimpinių žaidynių debiutantas labai krimtosi, kad nepasiekė finišo: „Liūdna. Norisi kuo greičiau važiuoti namo ir pamiršti šitas varžybas. Pirmą savo olimpiadą tikrai ne taip norėjau baigti. Gal būčiau ėjęs ir toliau, jei treneris nebūtų sustabdęs. Tačiau tikriausiai po kilometro ar dviejų būčiau nugriuvęs."

Karštis stabdė ir finišą pasiekusį Tadą Šuškevičių.

„Tikėjausi, kad nebus taip sunku. Oras nevaržybinis, bet galima buvo su juo kovoti. Žmonės parodė, kad tai įmanoma. Tačiau man nepavyko. Tikėjausi geriau pasirodyti. Pernai pasaulio čempionate buvo 22-as, o čia – 32-as. Nors varžovai juk čia buvo tie patys, oro sąlygos irgi beveik tokios pačios. Pasiruošimas olimpinėms žaidynėms buvo tikrai neblogas, ypač paskutinis etapas. Nebuvo jokių nukrypimų, traumų kitų sveikatos problemų. Bet šiandien kažkas nutiko. Aš nepatenkintas. Net nusivylęs savo rezultatu. Jei būčiau ėjęs kaip galiu, maždaug aštuoniomis minutėmis greičiau, dvidešimtukas būtų realus. Labai daug sportininkų nebaigė distancijos, teisėjai nebuvo labai švelnūs. O aš neturėjau nei vieno įspėjimo, reiškia galėjau eiti, techniškai viskas buvo normaliai. Tik rezultatas turėjo būti ne toks“, - po finišo sakė T.Šuškevičius.

Rio de Žaneiro vyrų 50 km lenktynių finišą pasiekė tik 48 sportininkai. 19 iš jų patys pasitraukė iš trasos, kitus diskvalifikavo teisėjai. Nemažai iš nebaigusių varžybų irgi atsidūrė medikų rankose. O ir finišavusieji dažnai buvo sodinami į vežimėlius, nes patys eiti jau nebegalėjo. Olimpiniu čempionu tapo Slovakijos ėjikas Matejus Tothas (3 val. 40 min. 58 sek.).

AD5 8978

„Viskas šiandien buvo sunku. Nuo pat pradžių. Stebėjau, kaip varžovės, kurios yra silpnesnės, mane lenkia. Nežinau, kada taip lėtai ėjau. Manęs netenkina nei vieta, nei rezultatas, kuris yra tragiškas. Ir dėl to kaltinu tik save“, - po finišo olimpinių žaidynių 20 km distancijoje kalbėjo 31 metų Brigita Virbalytė-Dimšienė.

Praėjusiais metais pasaulio čempionate septintąją vietą iškovojusi sportininkė Rio de Žaneire liko 29-ta, nuotolį įveikusi per 1 val. 35 min. 11 sek.

56-ąją vietą tarp 74 startavusių ėjikių užėmė olimpinių žaidynių debiutantė Živilė Vaiciukevičiūtė. Ji 20 km įveikė per 1 val. 41 min. 28 sek. Asmeninis šios 20 metų sportininkės rekordas – 1 val. 35 min. 33 sek.

Vos prasidėjus lenktynėms iš trasos pasitraukė 33 metų Neringa Aidietytė. Ją sustabdė skausmas – sportininkei atsinaujino šlaunies raumens trauma. Prieš ketverius metus Londone ši ėjikė užėmė 38-ąją vietą. B.Virbalytė-Dimšienė Londome buvo 25-ta.

Olimpine čempione tapo kinė Liu Hong (1 val. 28 min. 35 sek.). Sidabrą iškovojo meksikietė Maria Guadalupe Gonzalez (1 val. 28 min. 37 sek.), bronzą – dar viena Kinijos ėjikė Lu Xiuzhi (1 val. 28 min. 42 sek.).Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas