2017 / 07 / 23

EJOF – didžiausias Vengrijos olimpinis renginys

Vengrijos mieste Dėre šiandien vakare bus iškilmingai atidarytas Europos jaunimo vasaros olimpinis festivalis, kuriame dalyvauja ir 70 Lietuvos sportininkų.

Vengrija neslepia savo ambicijų ateityje surengti vasaros olimpines žaidynes, tad Europos olimpinio festivalio organizavimas jiems yra pirmas žingsnis siekiant šio tikslo. Vengrai didžiuojasi savo itin sportiška šalimi ir tuo, kad pagal iki šiol iškovotų olimpinių medalių skaičių jie yra aukštoje 8-oje vietoje pasaulyje. 

Festivalio atidarymo dieną surengtoje spaudos konferencijoje apie tokias ambicijas kalbėjo Vengrijos olimpinio komiteto prezidentas Krisztianas Kulcsaras ir Dėro miesto meras Borkai Zsoltas. Europos olimpinių komitetų vykdantysis prezidentas Janezas Kocijancicas pripažino, kad vengrai pasižymi ne tik puikiais sportiniais pasiekimais, bet ir organizaciniais sugebėjimais, todėl jis neabejoja festivalio sėkme.

 J. Kocijancicas taip pat kalbėjo, kad istorija rodo, jog jaunimo festivaliai yra puiki galimybė atsiskleisti ateities talentams. Nemažai dabarties ryškiausių sporto žvaigždžių savo pirmąsias svarias tarptautines pergales pasiekė būtent tokių renginių metu. 

Organizatorių teigimu, Dėro festivalyje dalyvaus apie 2500 sportininkų iš 50 Europos šalių, kurie rungsis dešimties sporto šakų varžybose, o jiems talkins virš 1700 savanorių.

Lietuva Europos jaunimo olimpiniuose festivaliuose dalyvauja nuo 1993 metų, 13-oje festivalių mūsų sportininkai yra iškovoję 45 medalius. Sėkmingiausias lietuviams buvo 2011 m. Europos olimpinis festivalis Trobzone (Turkija), kur pelnyta net 10 medalių.

Trobzone ryškiausiai spindėjo Lietuvos plaukikai – Rūta Meilutytė iškovojo visų spalvų medalius, o Danas Rapšys pasipuošė sidabru, čempionais tapo Lietuvos krepšininkai ir lengvaatletė, prizininkais – dvi tenisininkės, gimnastas ir lengvaatletis. Prieš dvejus metus Tbilisyje vykusiame festivalyje eilė Lietuvos atstovų pateko į savo sporto šakų finalus ir pelnė nemažai ketvirtų, penktų vietų, tačiau tąsyk medalių iškovoti nepavyko.

Europos jaunimo vasaros olimpinio festivalio atidarymo ceremonijoje dalyvaus ir 70 jaunųjų mūsų šalies sportininkų, lydimų savo trenerių bei misijos vadovų. Lietuvos vėliavą eisenoje neš rinktinės vėliavnešys krepšininkas Laurynas Vaištaras.

 I0U0060

I0U0059

VEE 3705

VEE 3620Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas