2014 / 11 / 22

EOK generalinė asamblėja Baku

Lapkričio 21-22 d. Baku vyksta Europos olimpinių komitetų 43-ioji Generalinė asamblėja. Jos darbe dalyvauja per 300 delegatų iš 49 Senojo žemyno šalių. Asamblėjos atidaryme dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas, kuris yra ir savo šalies NOK prezidentas. EOK generalinėje asamblėjoje dalyvauja TOK prezidentas Thomas Bachas, TOK garbės prezidentas Jacques‘as Rogge“as, kiti garbingi svečiai. Lietuvai atstovauja LTOK prezidentė EOK vykdomojo komiteto narė Daina Gudzinevičiūtė, generalinis sekretorius Valentinas Paketūras bei užsienio ryšių direktorė Vaida Masalskytė.

Daug dėmesio buvo skirta pirmosioms Europos sporto žaidynėms, kurios kitais metais įvyks Baku. Per 6000 atletų rungtyniaus 20 sporto šakų varžybose. Žaidynės tęsis 17 dienų. Šių žaidynių organizaciniam komitetui vadovauja šalies pirmoji ponia Mehriban Alijeva. Ir TOK prezidentas Thomas Bachas, ir EOK prezidentas Patrickas Hickey savo pasisakymuose pareiškė neabejojantys, kad Baku sėkmingai surengs žaidynes.

Prieš generalinę asamblėją vyko EOK vykdomojo komiteto posėdis. Jo metu P.Hickey pristatė ir pasveikino neseniai VK nare išrinktą LTOK prezidentę D.Gudzinevičiūtę. Kuri, beje, yra EOK Lyčių lygybės sporte komisijos pirmininkė.

Lapkričio 22 d. LTOK prezidentė pateikė lyčių lygybės sporte komisijos  2014-2018 metų veiklos gaires: trumpai apžvelgė moterų sporto ir lyčių lygybės siekimo istoriškai reikšmingus momentus, šios problemos aktualumą pagrindė žinomų mokslininkų tyrimais, pateikė pavyzdžius, kur sėkmingai įgyvendinami projektai.

Šios komisijos pagrindinis tikslas, kaip sakė D.Gudzinevičiūtė, kalbėti apie kylančias problemas ir ieškoti būdų jas išspręsti, o taip pat skatinti  bei skleisti teigiamą patyrimą, jau dabar sukauptą nacionaliniuose olimpiniuose komitetuose, kai kartu darniai dirba abiejų lyčių atstovai. Ir, žinoma, mėgautis pasiektais teigiamais rezultatais. Puikus pavyzdys yra Baku 2015 metų žaidynės, nes organizaciniam komitetui vadovauja ponia M.Alijeva. Beje, pirmasis komisjos posėdis kitų metų sausio mėn. įvyks Vilniuje.

Slaptu balsavimu buvo išrinkti miestai, 2019 m. rengsiantys Europos jaunimo žiemos ir vasaros olimpinius festivalius. Žiemos sporto šakų atstovai rinksis Turkijos mieste Erzurume, o vasaros – Minske. EOK įsteigtas lėktuvo katastrofoje žuvusio buvusio Lenkijos olimpinio komiteto prezidento Piotro Nurowskio prizas, skiriamas geriausiam jaunajam Europos metų sportininkui, buvo įteiktas plaukikui iš Italijos Simone‘i Sabbioni. Kaip žinoma, prieš tai dvejus metus iš eilės šiuo prizu ir pinigine premija buvo apdovanota mūsų Rūta Meilutytė.

Per generalinės asamblėjos šventinį vakarą P.Hickey aukščiausią EOK apdovanojimą – ordiną „Už nuopelnus“ įteikė T.Bachui, nes jis yra pirmasis TOK prezidentas, per sportininko karjerą tapęs olimpiniu čempionu!

 

 Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas