2016 / 04 / 11

EWS konferencija „Lyčių lygybės sporte link“

Balandžio 8-10 d. Stokholme vyko organizacijos „Europos moterys ir sportas" (European Women and Sports, EWS) ir Švedijos sporto konfederacijos (Swedish Sports Confederation) organizuota konferencija „Lyčių lygybės sporte link“ („Moving towards gender equality in sports“).

Konferencijos tikslas – inicijuoti diskusijas, pasidalinti gerosiomis praktikomis ir paskatinti bendradarbiavimą tarp Europos sporto organizacijų. Daugiausiai dėmesio buvo skirta strateginėms kryptims, išdėstytoms Europos sąjungos dokumente „Lyčių lygybė sporte – strateginiai pasiūlymai 2014-2020“. Konferencijoje buvo aptarta kaip skatinti lyčių lygybę sporto organizacijų valdymo struktūrose, diskutuota apie trenerių padėtį, kaip kovoti su prievarta sporte ir neigiamais visuomenėje vyraujančiais stereotipais.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) užsienio ryšių direktorė Vaida Masalskytė pristatė Lietuvoje atliktos sporto komunikacijos analizės ir visuomenės apklausos rezultatus bei dalyvavo diskusijoje apie žiniasklaidos įtaką.

V.Masalskytė konferencijos dalyvėms taip pat pristatė Europos olimpinių komitetų asociacijos (European Olympic Committees, EOC), Lyčių lygybės sporte komisijos rekomendacijas nacionaliniams olimpiniams komitetams.

Konferencijoje buvo patvirtintos EWS rekomendacijos sporto organizacijoms, padėsiančios skatinti lyčių lygybę sporte.

***

Lyčių lygybė yra viena iš strateginių Tarptautinio olimpinio komiteto veiklos sričių. Lyčių lygybės komisijos yra įsteigtos Tarptautiniame olimpiniame komitete, Europos olimpinių komitetų asociacijoje (EOC) ir nacionaliniuose olimpiniuose komitetuose. LTOK prezidentė yra Europos olimpinių komitetų asociacijos lyčių lygybės komisijos pirmininkė.Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas