2016 / 02 / 12

Gimtadienis – per jaunimo žaidynių atidarymą

Ledo šokėjas Deividas Kizala

Penktadienį Lilehameryje (Norvegija) oficialiai atidarytos antrosios jaunimo žiemos olimpinės žaidynės. Vienam Lietuvos rinktinės nariui pirmoji žaidynių diena ypatinga – atidarymo šventė sutapo su ledo šokėjo Deivido Kizalos gimtadieniu.

Prieš pat atidarymo ceremoniją Deivido pasveikinti susirinko komandos draugai, misijos nariai ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. LTOK vadovė jaunajam olimpiečiui įteikė dvi dovanas – žaidynių talismaną Sjoggą ir Lietuvos vėliavą, kurią Deividui buvo patikėta nešti žaidynių atidaryme.

Lilehameris pries atidaryma 2

Į laisvalaikio zoną „Learn & Share” susirinkusiems sportininkams LTOK prezidentė linkėjo kuo geriau pasirodyti žaidynėse.

„Padarykite tai, ką mokate geriausiai. Dabar galvokite tik apie startus, o pramogos palauks“, – neužsimiršti pramogų sukūryje ragino D.Gudzinevičiūtė.

Pasveikinę komandos draugą, sportininkai, kartu su daugiau nei tūkstančiu jaunųjų olimpiečių iš spetyniasdešimties šalių, patraukė į prie pat kaimelio esančią Lisgardsbakeno šuolių su slidėmis areną.

Lilehameris pries atidaryma 3

Atidarymo ceremonijoje dalyvavo tik keli profesionalūs atlikėjai, dauguma pasirodžiusiųjų – nuo praėjusių metų lapkričio repetavę savanoriai. Pagrindinis pasirodymo veikėjas – su slidėmis gimęs berniukas. Šventėje buvo teatralizuotai papasakota jo istorija, kaip jis augo, pamėgo sportą, treniravosi ir siekė sportinių aukštumų.

Jaunuosius olimpiečius sveikino Lilehamerio jaunimo žiemos olimpinių žaidynių organizacinio komiteto pirmininkė ir prezidentė Siri Halten ir Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas, sportininkai iš Pietų Afrikos, Malaizijos, Australijos, Estijos ir Kanados paaišino, kodėl jiems svarbus sportas ir kuo ypatingos šios žaidynės.

Atidarymo ceremoniją stebėjo Norvegijos karališkoji šeima, o olimpinę ugnį arenoje uždegė jaunoji princesė Ingrida Alexandra.

Lilehameris atidarymas deglas

Antrą kartą vyksiančiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaus 10 sportininkų: biatlonininkai Nadežda Derendiajeva, Vitalija Kutkauskaitė, Linas Banys, slidininkas Rokas Vaitkus, kalnų slidininkai Andrejus Drukarovas ir Eglė Augustaitytė, ledo ritulininkas Dino Mukovozas (individuali iššūkių turnyro rungtis), snieglentininkas Aras Arlauskas bei ledo šokėjų pora – Guostė Damulevičiūtė ir Deividas Kizala.

Jaunimo žiemos olimpinės žaidynės vyks antrą kartą. Pirmąjį kartą jos buvo surengtos 2012 m. Insbruke. Žaidynes organizuoja Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) ir Lilehamerio jaunimo olimpinių žaidynių organizacinis komitetas (LYOGOC), kurį valdo Norvegijos kultūros ministerija, Norvegijos olimpinis ir parolimpinis komitetai bei Lilehamerio savivaldybė.

LTOK organizuoja ir finansuoja sportininkų dalyvavimą Lilehamerio jaunimo olimpinėse žaidynėse, bei prisideda prie sportininkų pasirengimo.Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas