2016 / 02 / 18

Iki medalio trūko vos kelių žingsnių

Ketvirtadienio vakarą Lilehamerio jaunimo olimpinėse žaidynėse Lietuvos ledo ritulininkas Dinas Mukovozas Iššūkių turnyro finale užėmė 6-ąją vietą, už nugaros palikęs du konkurentus. Sportininkai varžėsi vienas prieš vieną šešiose rungtyse. Laimėję pirmąsias dvikovas keliavo į rungties pusfinalius, o stipriausieji - į rungties finalus. Už pergalę ketvirtfinalyje ledo ritulininkams buvo skiriami 2 taškai, už pergalę pusfinalyje – 3, už pergalę finale – 4. Pralaimėjusiems pirmame rate buvo skiriamas 1 taškas.

D.Mukovozo palaikyti susirinko beveik visa Lietuvos komanda – biatlonininkai Linas Banys, Nadežda Derendiajeva ir Vitalija Kutkauskaitė, slidininkas Rokas Vaitkus, kalnų slidininkai Andrejus Drukarovas ir Eglė Augustaitytė, snieglentininkas Aras Arlauskas.

Pirmoje, greitojo rato, rungtyje Dinas Mukovozas 0,2 sek. pralaimėjo priešininkui iš Rumunijos Eduardui Casaneanui.

Antroje, smūgiavimo tikslumo rungtyje, Lietuvos atstovas ketvirtfinalyje varžėsi su norvegu Dillingu Sanderu Hurrodu. Sportininkai per 30 sekundžių turėjo įmušti ritulį į visus keturis vartų kampus. D.Mukovozas pataikė visus 4 smūgius dar nesibaigus nustatytam laikui ir rungties pusfinalyje susitiko su vengru Natanu Vertesu. Vienas varžybų favoritų šioje rungtyje smūgių tikslumu neprilygo D.Mukovozui, kurio 4 smūgiai iš 6 pasiekė tikslą per 12,25 sek. Lietuvos atstovo priešininkui tai padaryti pavyko tik smūgiavus 14 kartų per 27,93 sek. Rungties finale D.Mukovozas susitiko su suomiu Aleksu Haatanenu. Šį kartą mūsų šalies ritulininkui smūgiuoti teko į kitoje aikštės pusėje esančius vartus, tačiau tai nesumažino jaunojo olimpiečio taiklumo – tikslui pasiekti jam prireikė 10 smūgių, jo priešininkui - 12. Tad D.Mukovozas iškovojo užtikrintą pergalę smūgių tikslumo rungties finale ir pelnė 4 taškus.

Deja, vikrumo rungtyje Lietuvos atletas turėjo pripažinti vokiečio Eriko Betzoldo pranašumą. Nuo jo mūsų sportininkas atsiliko tik 0,04 sek. Stipresnis už D.Mukovozą buvo ir kitas konkurentas - stipriausio smūgio rungtyje slovako Sebastiano Cederle smūgiuotas ritulys skriejo 139,2 km/h greičiu, D.Mukovozo – 131,7 km/h.

Penktoje turnyro rungtyje ledo ritulininkai turėjo pademonstruoti perdavimų tikslumą – per kuo trumpesnį laiką pataikyti į visus taikinius. Lietuvos atstovas ketvirtfinalyje buvo pranašesnis už austrą Benjaminą Baumgartnerį, bet pusfinalyje turėjo pripažinti šioje rungtyje geriausiai pasirodžiusio vokiečio E.Betzoldo pranašumą.

Paskutinė, ritulio valdymo rungtis, tapo rimtu išbandymu visiems turnyro finalininkams. Įveikdami įvairias kliūtis sportininkai klydo ir griuvo. D.Mukovozas atkakliai kovojo su slovaku S.Cederle, tačiau paskutinėje rungties dalyje suklydo ir į pusfinalį nepateko.

D.Mukovozas bendroje įskaitoje surinko 10 taškų užėmė 6-ąją vietą. Turnyro nugalėtojas E.Casaneanu surinko 14 taškų, sidabro medalį laimėjęs S.Cederle – 12, o bronzą iškovojęs E.Betzoldas,kaip ir dar du sportininkai – 11.

„Labai geras jausmas. Iš pradžių labai jaudinasi, bet paskui jaudulys praėjo, labai padėjo sirgaliai, be jų palaikymo tikrai taip toli nebūčiau nuėjęs. Sunkiausia man buvo stipriausio smūgio rungtis, nes esu mažas, bet pagal savo svorį neblogai pasirodžiau. Visose rungtyse, išskyrus paskutinę, kurioje pamečiau ritulį, pagerinau asmeninius rekordus“, – po turnyro puikia nuotaika spinduliavo atletas.

Diną ir jo trenerį Vitalijų Mukovozą telefonu pasveikino ir rezultatu pasidžiaugė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Penktadienį jaunimo olimpinių žaidynių slalomo trasoje varžysis Andrejus Drukarovas, šeštadienį mišrių komandų varžybose pasirodys ledo šokėjai Deividas Kizala ir Guostė Damulevičiūtė.

Dino 1 of 16
Dino 2 of 16
Dino 16 of 16
Dino 4 of 16
Dino 10 of 16
Dino 8 of 16
Dino 7 of 16
Dino 11 of 16
Dino 13 of 16
Dino 9 of 16


Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas