2016 / 11 / 03

Imtynių kilimas – gyvenimo kelias

Straipsnio autorė Lina Daugėlaitė. Lietuvos imtynių federacijos nuotrauka.

Užsikabinusi ant kaklo debiutinio pasaulio jaunių čempionato bronzą, imtynininkė Kamilė Gaučaitė neslepia olimpinių ambicijų.

„Medalis vainikavo viską – labai daug darbo įdėta. Daug stovyklų, varžybų, treniruočių. Jis įžiebė viltį, kad galiu bet ką, kad šiandien pasaulyje savo amžiaus grupėje galiu su bet kuo kovoti. Tai pridėjo daug pasitikėjimo ir buvo geras spyris eiti dar toliau“, – sako K.Gaučaitė, neslepianti, kad po šios pasaulio jaunių čempionate iškovotos pergalės pagalvojanti ir apie olimpines žaidynes. Ir ne tik apie Tokijo. „Mažiausiai apie tris olimpinius ciklus“, – ambicingai nusiteikusi šešiolikmetė trenerio Aivaro Kaselio auklėtinė.

Kamilė džiaugiasi radusi savo gyvenimo kelią. Kol būdama ketvirtokė atrado imtynes, išbandė ne vieną sporto šaką – lankė krepšinį, futbolą, stalo ir lauko tenisą, įvairių sporto būrelių mokykloje. „Nuo mažens buvau sportiška, išbandžiau daug sporto šakų. Imtynės man teikia džiaugsmą. Kad ir kiek metų sportuoju, nors per dieną būna ir po dvi treniruotes, o stovyklose – dar daugiau, aš į kiekvieną treniruotę einu kaip į šventę. Aš radau savo vietą“, – neabejoja mergina.

Dėl imtynių gimtąjį Kauną K.Gaučaitė prieš dvejus metus iškeitė į Šiaulius. Apie tokį žingsnį tada dar keturiolikmetė mergina jau kurį laiką svarstė pati. „Aš visada buvau labai savarankiška, kaip tėvai sako, protinga. Tėvai suprato, kad tai mano tikslas, kad aš to labai noriu. Reikėjo paprašyti, prireikė nemažai laiko, bet mes susitarėme gal per dvi savaites“, – apie tėvų palaimintą jos apsisprendimą prasitaria jaunoji sportininkė.

Dėl šio savo sprendimo Kamilė nesigaili. Pasak jos, darbas Kaune ir Šiaulių sporto gimnazijoje – nesulyginamas. „Krūvis daug didesnis. Aš čia per metus dalyvavau daugiau kartų varžybose negu ten per visus treniruočių metus. Kaune tai buvo tarsi būrelis, mačiau, kad imtynininkai dalyvauja Europos, pasaulio čempionatuose, bet tai buvo tarsi svajonė. O atvykus į Šiaulius treniruotės, varžybos tapo tikslu – toks dabar mano gyvenimas, sportas yra viskas.“

Nepaisant to, kad sportui tenka skirti kur kas daugiau laiko ir dėmesio, užribin nenuėjo ir mokslai. „Man niekada daug mokytis nereikėjo – mano vidurkis, jeigu ir mažiau pasimokau, visada daugiau nei aštuoni balai. Mane tai visiškai tenkina, tėvus taip pat. Manau, egzaminus išlaikysiu“, – apie sporto ir mokslo dermę pasakoja Šiaulių sporto gimnazijos dešimtokė.

Neturėdama lygiaverčių partnerių merginų Kaune Kamilė dažniausiai treniruodavosi su berniukais arba su savo pirmuoju treneriu Arūnu Paplausku. Šiauliuose jos treniruočių partnere ant kilimo tapo tituluočiausia Lietuvos imtynininkė Danutė Domikaitytė. Jos abi – tos pačios svorio kategorijos atstovės. Jaunoji imtynininkė džiaugiasi turėdama tokią patyrusią partnerę, kurios patirtis verčia ją smarkiai tobulėti. „Kuo geresnė partnerė, tuo labiau tobulėji. Šį pasirengimo ciklą daugiausia dirbau su Danute – ir rezultatas matosi. Ji šiandien geriausia – geresnė už visas lietuves. Ji man daug padeda ir ant kilimo, ir už salės ribų“, – prasitaria K.Gaučaitė, kuriai vyresnioji kolegė ne tik pataria, kaip dirbti ant imtynių kilimo, bet ir kaip geriau elgtis per svėrimą, į ką kreipti ar ne dėmesį, kaip nusiraminti prieš varžybas.

Šios detalės, kaip spėjo įsitikinti kaunietė, per varžybas itin svarbios. „Jaudulys ant pasaulio čempionato kilimo milžiniškas“, – neslepia jaunoji imtynininkė, kuriai pasaulio ir jai antrame Europos čempionate psichologiškai susitvardyti pavyko. „Pirmame Europos čempionate buvo labai sunku, nes nebuvau mačiusi tokių varžybų. O šiose Europos ir pasaulio pirmenybėse ant kilimo išėjau visiškai pasiruošusi“, – sako sportininkė.

Be abejo, savų vaisių duoda ir darbas su treneriu bei psichologu Andriumi Stočkumi: imtynininkėms rengiamos ne tik fizinės treniruotės, bet ir autogeninės – kvėpavimo, susikaupimo, susikoncentravimo.

Straipsnis perpublikuotas iš LTOK žurnalo „Olimpinė panorama".Partneriai

4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas