2018 / 01 / 22

Klaipėdoje „Svajonių komandos“

Skatindami Klaipėdos regiono mokinių lyderystę ir fizinį aktyvumą, Britų taryba kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) 2018 - uosius pasitiko nauju projektu. Europoje sėkmingai įgyvendintas projektas „Svajonių komandos“ (angl. „Dreams & Teams“) mūsų šalyje organizuojamas pirmą kartą. Šiuo projektu siekiama skatinti Klaipėdos regiono mokyklų bendradarbiavimą. Sportas - tai universali priemonė vaikų ir jaunimo iššūkiams įveikti, todėl svarbu, kad pedagogai naudotų fizinį aktyvumą kasdieniame darbe.

Pasak organizatorių, projektas „Svajonių komandos“ skirtas per sportines veiklas ugdyti mokinių lyderystę, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius bei suteikti mokiniams reikalingų XXI amžiaus kompetencijų.

2018 m. sausio 15 – 18 dienomis Klaipėdoje vyko pirmasis projekto etapas – intensyvūs lyderystės mokymai pedagogams. Šiame projekto etape dalyvavo 22 pedagogai iš atrinktų 11 bendrojo ugdymo mokyklų. Į projektą aktyviai įsitraukė Klaipėdos Maksimo Gorkio progimnazija, Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazija, Klaipėdos „Žemynos“ gimnazija, Klaipėdos Simono Dacho progimnazija, Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazija, Klaipėdos „Santarvės“ progimnazija, Palangos senoji gimnazija, Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija, Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija ir Klaipėdos „Baltijos“ gimnazija.

Mokymus vedė daugiametę tarptautinę patirtį turinčios lektorės Viv Holt ir Sarah Thorp iš Didžiosios Britanijos, „Youth Sport Trust International“ organizacijos. Šiame projekto etape pedagogai įgijo teorinių ir praktinių žinių, kaip padėti mokiniams ugdant lyderystės ir komandinio darbo įgūdžius, tarpkultūriškumą, įsivertinti profesinį tobulėjimą, dalyviai ugdėsi mokymų vadovų kompetencijas. Vėliau pedagogai susibūrė į tris komandas. Vasario – kovo mėnesiais šios komandos organizuos bendrus mokymus mokiniams, kurie yra atrinkti dalyvauti jaunųjų sporto lyderių programoje.  O mokinių užduotis bus suorganizuoti ir įgyvendinti sporto renginį jaunesniems mokiniams arba ikimokyklinių įstaigų ugdytiniams.

„Maloniai nustebino ir nudžiugino labai aktyvūs pedagogai. Mokymų procesas buvo tikrai produktyvus. Projektas „Svajonių komandos“ turi daug potencialo Klaipėdos regione, nes čia dirbantys pedagogai yra savo srities profesionalai, siekantys tobulėjimo ir žinių. Tikiu, kad šis projektas ir toliau turėtų būti įgyvendinamas.“ Savo mintimis pasidalino lektorė Viv Holt.

„Be abejonės šie mokymai buvo naudingi. Temos itin aktualios, įdomi ir nauja informacija, kuri padės mano kasdieniame darbe su mokiniais. Per šias keturias dienas įvyko daug: sužinojau ir išbandžiau naujų metodikų darbui su jaunimu, patobulinau savo anglų kalbos žinias, susipažinau su kitų Klaipėdos ugdymo įstaigų pedagogais. Tikiuosi, kad naujos pažintys leis inicijuoti naujus bendradarbiavimo projektus ir kurti glaudesnius ryšius tarp bendrojo ugdymo mokyklų. Lektorės savo energija ir pozityvumu tiesiog įkvėpė tolimesniems darbams ir projektams.“ - įspūdžiais po mokymų dalinosi Palangos senosios gimnazijos kūno kultūros mokytoja Dalia Rakauskienė

Mokymų dalyvius sėkmingai išklausius keturių dienų kursą sveikino Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojai Virginija Kazakauskienė.

Pedagogams buvo įteikti Klaipėdos m. pedagogų švietimo ir kultūros centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

 

 

 

0Z2A2
0Z2A3
0Z2A4
0Z2A5
0Z2A6
0Z2A7
0Z2A8


Partneriai

4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas