2018 / 10 / 04

Kviečiame dalyvauti pirmoje Olimpinėje savaitėje

KADA? Spalio 22–26 dienomis.

KAS? Ugdymo įstaigų pradinės klasės.

KODĖL? Nes visi kartu galime auginti aktyvią ir sveiką jaunąją kartą!

KAIP? Specialistų rekomendacijos, pasiūlymai ir atsiųstos medžiagos naudojimas kūno kultūros ir kitų pamokų bei veiklų metu.

Fizinis aktyvumas - tai sveiko ir laimingo gyvenimo pagrindas, todėl nuolat judėti turi tiek vaikai, tiek suaugusieji. Tačiau 2018 m. Eurobarometro duomenimis, Lietuvos gyventojų fizinis aktyvumas mažėja, žmonės yra įpratę sėdėti ir tampa nejudrūs, o tai kenkia kiekvieno fizinei ir psichinei sveikatai.

Fizinis aktyvumas ir sportas vaikams ypač svarbus. Pirmiausia tai - sveikatinimo ir fizinio ugdymo priemonė, tačiau ir ne mažiau svarbus įrankis ugdyti žmogaus vertybes, formuoti charakterį ir pasitikėjimą savimi. Reikalinga nuolat dirbti su vaikais šeimose, būreliuose ir ugdymo įstaigose, juk nuo pat pradinių klasių, būdami mokykloje vaikai daug laiko praleidžia sėdėdami pamokų, o kartais ir pertraukų, metu. Kūno kultūra - vienintelis mokomasis dalykas, kur dirbama ugdant žmogaus kūną, sielą ir protą, todėl tai viena svarbiausių pamokų, padedančių išsiugdyti poreikį sportuoti visą gyvenimą. Fizinis aktyvumas gerina mąstymą, todėl sportuojantys vaikai geriau mokosi.

Kūno kultūros pamokos pradinėse klasėse vaikams teikia daug džiaugsmo, jie yra aktyvūs ir judrūs, tačiau jų gebėjimai, sudėjimas ir polinkis sportui yra skirtingi. Tad iškyla daug klausimų: kaip sudominti vaikus įvairiomis veiklomis, kaip sukurti saugią aplinką kiekvienam atsiskleisti bei pamilti fizinį aktyvumą ir sportą savaip, kaip užtikrinti pakankamą fizinio aktyvumo krūvį ir laiką, kaip kurti komandos dvasią, diegti sąžiningumo, kilnaus elgesio, pagarbos, draugystės, tobulėjimo ir kitas vertybes?

Kviečiame Lietuvos ugdymo įstaigų, kuriose yra vykdoma pradinio ugdymo programa, klases dalyvauti Olimpinės savaitės projekte ir skirti daugiau laiko fiziniam aktyvumui ir sportui bei į visus iškylančius klausimus atsakyti kartu.

Olimpinė savaitė - tai projektas Lietuvos pradinukams ir jų pedagogams. Kviečiame Jus spalio 22 - 26 dienomis prisijungti prie Olimpinės savaitės ir įgyvendinti fizinio aktyvumo ir sporto veiklas, sužinoti daugiau apie fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną ir vykdyti įdomias bei linksmas veiklas kartu su mokiniais.

Projekto tikslas: bendradarbiaujant su pedagogais, padėti mokiniams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, kaip įtraukią, linksmą ir naudingą veiklą.

Dalyvauti Olimpinėje savaitėje savo klases užregistravusius pedagogus pasieks: 

* Video medžiaga apie fizinį aktyvumą, sveiką mitybą, emocinį intelektą, rekomendacijos, kaip galima įdomiai vesti kūno kultūros pamokas, vykdyti fizinio aktyvumo užsiėmimus tarp pamokų, skatinti mokinius užsiimti fizine veikla net ir kitų pamokų metu.
* Kiekvienai klasei taip pat bus atsiųstas Lietuvos olimpinės rinktinės talismano Ąžuolo ir jo draugų plakatas, kuris skatins dalyvaujančias klases įgyvendinti įvairias veiklas (pvz. skaičiuoti klasės nueitus žingsnius, išbandyti sporto šakas ar padėti vienas kitam), taip stiprinant Ąžuolo ir jo draugų galias.

Prizai. Visos projekte dalyvausiančios klasės, kurios užpildys projekto ataskaitą ir atsiųs klasės ir užpildyto plakato bei 3 - 5 veiklų nuotraukas, pretenduos gauti vieną iš 10 prizų: išvyką su klase į sporto šakos treniruotę, sportinę aprangą visai klasei ir klasės mokytojai (-ui), 50 bilietų visai klasei ir tėveliams į Lietuvos ir Kroatijos nacionalinių krepšinio rinktinių rungtynes, kitus prizus.

Projekto struktūra ir datos:

Spalio 3–16 d. Registracija>>>

Spalio 12–20 d. Siunčiama video medžiaga klasių atstovams el. paštu; plakatai, diplomai ir kita informacija siunčiama paštu nurodytu adresu.

Spalio 22–26 d. OLIMPINĖ SAVAITĖ

Spalio 26 d. – lapkričio 12 d. Klasės, kurios nori dalyvauti prizų konkurse, atsiunčia Olimpinės savaitės ataskaitas ir nuotraukas.

Lapkričio 12 d. – gruodžio 30 d. Prizai laimėjusioms klasėms ir edukacinės išvykos.

Projekto organizatoriai: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas