2017 / 03 / 27

L.Asadauskaitė: Kai labai nori, atrandi laiko

Nors geriausia visų laikų Lietuvos penkiakovininkė ir daugkartinė čempionė Laura Asadauskaitė savo sportinę karjerą pradėjo nuo plaukimo, o įkalbėti ją išbandyti šiuolaikinę penkiakovę prireikė net dvejų metų, tačiau tai jai nesutrukdė įeiti į Lietuvos olimpinę istoriją. Prisimindama Londono olimpinėse žaidynėse iškovotą aukso medalį, L. Asadauskaitė iki šiol trykšta emocijomis ir užsimena, jog pergale patikėjo ne iš karto.

Olimpinis auksas – lyg sapnas

L. Asadauskaitei priklauso vienas iš dviejų Lietuvos sportininkų iškovotų aukso medalių Londono olimpinėse žaidynėse ir pagerintas olimpinis rekordas. Visgi tokiu savo pasiekimu L. Asadauskaitė patikėjo tik praėjus keletui dienų, tačiau iki šiol prisimena ją apėmusią euforiją.

„Jausmas yra išties nuostabus ir nepakartojamas. Man tai buvo tarsi sapnas ir dar kurį laiką negalėjau suvokti, kad man pavyko padaryti tai, apie ką svajoja visi sportininkai, o tuo džiaugiuosi ne tik aš viena, bet ir visa Lietuva kartu su manimi. Gal tik po dviejų ar trijų dienų iš tikrųjų ėmiau suvokti, kad tikrai pasiekiau pačią aukščiausią pakylą“, – patirtais išgyvenimais „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje dalijosi L. Asadauskaitė.

Atskleidė sėkmės paslaptį

Pradėjusi nuo plaukimo ir tik vėliau atradusi šiuolaikinę penkiakovę L. Asadauskaitė pasakoja, jog sportas jos gyvenime visada užėmė svarbią vietą, tačiau yra įsitikinusi, jog sėkmės paslaptis slypi ne konkrečioje sporto šakoje, o kiekvieno gebėjime atrasti savo pašaukimą. 

„Sportas yra ne tik sveikata, bet ir užsiėmimas, formuojantis tvirtą charakterį. Vaikai, kurie nuo mažų dienų sportuoja, gyvenime dažniausiai būna užsispyrę, žino, ko nori pasiekti ir kaip tai padaryti. Labai svarbus vaidmuo tenka ir tėvams, kurie turėtų skatinti vaiką sportuoti, didinti jo užsidegimą“, – sakė L.

Asadauskaitė, kartu su vyru, irgi penkiakovininku, Andrejumi Zadneprovskiu auginanti dukrą Adrianą (7). Interviu su penkiakovininke galite pamatyti jau šį šeštadienį „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje 9.30 val. TV6 eteryje.

„Jei vaikas nuo mažų dienų įsitrauks į sportinę veiklą, jam neabejotinai tai pravers ir ateityje. Pavyzdžiui, penkiakovė padeda ugdyti jėgą, greitį, vikrumą, susikaupimą ir kitas savybes“, – dėstė L. Asadauskaitė. – Kai nori, nesunkiai atrandi laiko ir sportui, ir mokslams. Tai nėra lengva, tačiau tikrai suderinama, nes, mano nuomone, abu šie dalykai yra tiesiog būtini jaunam žmogui.“ 

Daugiau apie penkiakovę sužinosite ir netgi jos treniruotę išvysite jau šį šeštadienį pavasariškoje „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje 9.30 val. per TV6.

„Lietuvos mokyklų žaidynės“ – tai masiškiausias sporto renginys Lietuvoje, kuriame dalyvauja per 200 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Į žaidynių programą įtrauktos net 24 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas