2017 / 04 / 07

Lietuvoje paminėta JT „Balto lapo“ iniciatyva

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) iniciatyva balandžio 6 dieną buvo paminėta tarptautinė diena "Sportas už darnų vystymąsi ir taiką pasaulyje". Būtent balandžio 6 dieną Atėnuose, Graikijoje dar tolimais 1896 m. įvyko pirmosios naujųjų laikų Olimpinės žaidynės.

Prieš trejus metus, 2014 m. balandžio 6 dieną Jungtinės Tautos inicijavo tarptautinį šios dienos paminėjimą, Jos simboliu tapo baltas lapas, kurį sporto žmonės visame pasaulyje supranta kaip taikos simbolį. Juk sportas nuo senovės įprasmindavo ir taikos žinutę  - Olimpinių žaidynių metu dar Antikinėje Graikijoje būdavo sustabdomi karai.

Nuo 2014 metų pasaulis aktyviai mini sporto galią, vertybes, vienijančias žmones. "Sportas skatina tarpusavio supratimą, toleranciją ir taiką pasaulyje", - sako Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moon'as.

Kovo 30 dieną Kaune LTOK surengto trečiojo Olimpinio švietimo kongreso dalyviai taip pat atkreipė visuomenės dėmesį į šią datą, nusifotografuodami su baltais lapais rankose. Jiems buvo įteiktos baltos skraidančios lėkštės, kad iš kongreso grįžę dalyviai balandžio 6 dieną galėtų paminėti savo bendruomenėse, žaisdami lėkščiasvydį ar kitus žaidimus. Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt Maxima logo web Wake your body loto

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web RC logo web glimstedt nike l r impuls audimas 176x108px2

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas