2018 / 06 / 01

Lietuvos mokyklų žaidynių finalai - Panevėžyje

Kasmet išdalinama pusė tūkstančio medalių komplektų, o savo jėgas išbando apie 200 tūkst. moksleivių – keturioliktus metus skaičiuojančios Lietuvos mokyklų žaidynės yra didžiausias sporto renginys šalyje.

Į  Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuojamą projektą šiais metais įsitraukė 59 savivaldybės iš 60.

Sporto ir fizinio aktyvumo moksleivių kasdienybėje nepakanka, todėl moksleivių žaidynės suteikia galimybę sportu džiaugtis ir tiems vaikams, kurie nelanko sporto mokyklų ir negalvoja apie profesionalų karjerą. Mokyklų žaidynės, kaip ir sportas apskritai, ugdo komandinį darbą, pagarbą varžovui, teisėjui ir treneriui, kilnaus žaidimo vertybę.

Tai ne tik papildoma fizinė veikla, bet ir varžymosi malonumas, bendravimas, labai daug džiaugsmo moksleiviams suteikia ir galimybė pasirodyti per televiziją Lietuvos mokyklų žaidynių laidos metu.

25-iose sporto šakose visus metus varžosi pirmų – dvyliktų klasių moksleiviai. Varžybas, glaudžiai bendradarbiaudami su savivaldybėmis, organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) specialistai.

Paskutiniai rugsėjį prasidėjusių žaidynių štrichai bus sudėti birželio 2 dieną Panevėžyje vyksiančios Olimpinės dienos metu. Čia vyks likusių keturių sporto šakų finalo etapai.

Į Panevėžį sugūžės komandos iš visos Lietuvos. Kvadrato ir krepšinio varžybų finaluose dalyvaus po 8 komandas, stalo teniso varžybų finale varžysis 12 komandų, o dviračių sporto rungtyje – daugiau nei 40 dalyvių.

Lietuvos mokyklų žaidynės vyksta penkiais etapais. Mokiniai varžosi savo mokykloje, mieste, geografinėje zonoje, tarpzoninėse varžybose, o geriausios komandos galiausiai susitinka finale.

panevezys foto Elvis Zaldaris 3panevezys foto Elvis Zaldaris 2panevezys foto Elvis Zaldaris 1Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas