2016 / 04 / 14

LMŽ: finalų laurai - varėniškiams ir alytiškėms

Varėnoje rinkosi geriausi Lietuvos jaunieji rankininkai, o Alytuje – rankininkės. Šiuose miestuose vyko Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) rankinio finalinės varžybos.

Keturios geriausios vaikinų ir merginų komandos rungėsi dėl medalių ir rėmėjų prizų.

Vaikinų finalo ketverte geriausiai sekėsi šeimininkams Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos rankininkams, kurie pusfinalyje 24:22 įveikė Molėtų gimnazijos rinktinę, o finale 29:17 nepaliko vilčių Kauno rajono Garliavos Jonučių progimnazijos rinktinei.

„Pusfinalis buvo sunkesnis nei finalas, mums su Molėtais dažnai tenka kautis, esame pažįstamos komandos“, – teigė „Ąžuolo“ gimnazijos mokytojas Irmantas Markiavičius. – Kovojome nuo pradžios iki pabaigos ir mus pavyko. Labai daug vaikų neturime, reikia ieškoti norinčių sportuoti, tai tikrai nėra lengva. Tačiau turime grupę vaikinų, kurie sportuoja jau nuo 4 klasės ir yra tikras branduolys. Nors keli prisijungė ir keli pasitraukė, tačiau branduolys išliko, taip ir žaidžiame kasmet. Vaikams labai reikalingos varžybos, nori jie kovoti, varžytis. Kuo daugiau – tuo geriau“.

Garliaviškiai kitame pusfinalyje 30:27 nugalėjo Šilalės rajono Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos rankininkus.

Mūšyje dėl bronzos medalių susikovė pusfinalyje pralaimėjusios komandos ir jame Molėtų gimnazijos sportininkai 36:19 įveikė Šilalės rajono Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos komandą.

Merginų finalo ketverte Alytuje geriausius rezultatus parodė Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos rankininkės, kurios pusfinalyje 16:11 palaužė Utenos Dauniškio gimnazijos rinktinę, o pirmąją vietą iškovojo, kai 25:20 nugalėjo Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos rinktinę.

„Visos keturios komandos buvo apylygės, reikėjo kautis, stengėmės, žaidėme ir pavyko“, –  sakė Šaltinių pagrindinės mokyklos mokytoja Kristina Grižienė. – Mums labiausiai padėjo susikaupimas ir namų sienos, sirgalių palaikymas. Dėl savo komandos ir mergaičių surinkimo neturiu problemų. Ši laida yra puiki. Jos susižaidusios, tvirtas kolektyvas, o dar mato, kad galime pasiekti gerų rezultatų. Labai reikalingos tokios varžybos, susidomėjimas jaučiamas tiek mokykloje, tiek pačiame mieste. Merginos jaučiasi pagerbtos“.

Bronzos medalius iškovojo Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos rankininkės, kurios mažajame finale 22:19 įveikė Utenos Dauniškio gimnazijos merginas. Garliaviškės pirmame pusfinalyje 16:18 buvo nusileidusios Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos atstovėms.