2016 / 04 / 19

LMŽ: jaunųjų šaškių žaidėjų finalai

Lietuvos mokyklų žaidynėse (LMŽ) įvyko šaškių finalinės varžybos. Kuršėnuose dėl nugalėtojų vardų varžėsi 1-4 klasių rinktinės, o Marijampolėje – vyresnieji, 5-12 klasių mokiniai.

Jaunųjų šaškių žaidėjų finalinėse varžybose tarpusavyje kovojo 31 komanda iš visos Lietuvos. Atidarymą vedė Kuršėnų Pavenčių mokyklos direktorė Janina Banienė, o sveikinimo žodį tarė ir Šiaulių rajono Kuršėnų sporto mokyklos direktoriaus pavaduotojas Arnas Lukošaitis, šiuo metu atliekantis direktoriaus pareigas.

Pirmąją vietą po įnirtingos kovos iškovojo Vilniaus miesto Žėručio pradinės mokyklos komanda –  Mykolas Gabrielis Drotvinas, Kristupas Drotvinas, Kajus Adomas Rimša, Julija Barochaitė, Julius Bobelis ir komandos vadovė Danguolė Kirskienė.

„Mums visiems labai patinka šaškės, aš pats žaisti išmokau iš savo senelio, kartu daug laiko žaisdavome, aš kartais jį nugaliu, bet jis dar stipresnis“, – sakė nugalėtojų komandos atstovas. – Geros emocijos po pergalės, smagu laimėti. Šiaip nebuvo labai sunku, tačiau kartais nervindavausi. Norėčiau ir ateityje dalyvauti tokiose varžybose, noriu žaisti ir žaisti šaškėmis, aišku, kompiuteris irgi patinka, tačiau smagu ir žaisti šį žaidimą“.

Antrąją vietą, 1-4 klasių žaidynėse užėmė Kauno Tado Ivanausko progimnazijos komanda, kurią sudarė Augustas Petrusevičius, Ainius Mozūraitis, Gabija Armanavičiūtė ir komandos vadovė Jūratė Marija Jakštonienė.

Trečia liko Panevėžio „Vilties“ progimnazijos komanda, o bronziniais tapo Ignas Daraškevičius, Paulius Misevičius, Lauryta Abramovaitė, Emilija Beiliūnaitė ir komandos vadovė Jūratė Grikorukienė.

Marijampolėje rinkosi vyresnieji šaškių žaidėjai, kurių varžybose taip pat netrūko emocijų ir kovų iki paskutinių akimirkų. Čia susirinko 25 mokyklų rinktinės.

Čia namų sienos padėjo finalų šeimininkams. Pirmąją vietą iškovojo Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija, kurią sudarė Vaiva Gegužinskaitė, Rytis Domarkas, Augustinas Labutis, Paulina Miliauskaitė ir komandos vadovas Raimondas Lingaitis.

„Buvo ir lengvesnių, ir sunkesnių kovų, juk tai jau lemiamas etapas, todėl kiekviena klaida gali brangiai kainuoti. Reikėjo susikaupimo, juk tai ne šiaip koks sportas, o šaškės. Ne kiekvienas gali perprasti šį žaidimą, todėl džiugu, kad mūsų komandai tai pavyko“, – teigė nugalėtojų komandos narys. – Gerai, kad finalinės kovos vyko mūsų mieste, nors čia ne krepšinis ar futbolas, kur žiūrovai gali turėti daug įtakos, tačiau artimiausių žmonių palaikymas tikrai smagus. Su visais mūsų rinktinės nariais esame draugai, juk mus vienija bendras hobis, todėl galime tarpusavyje pasikalbėti ir pasidalinti naujausiomis žiniomis. Ačiū organizatoriams už tokias žaidynes, buvo labai smagu dalyvauti“.

Antri liko ir sidabro medaliais pasipuošė Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos komanda – Lukas Bučinskas, Eimantė Aleknaitė, Dovydas Linkevičius, Domantas Norkus ir komandos vadovė Irena Vidžiūnienė.

Trečioji vieta atiteko Kalvarijos gimnazijos komandai, kurios garbę gynė Deividas Greifenbergeris, Rokas Jasiulevičius, Darius Sėjūnas, Gustė Sinkevičiūtė ir komandos vadovas Vytautas Ščeponis.

LMZ saskes 1 of 4
LMZ saskes 3 of 4
LMZ saskes 2 of 4


Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas