2016 / 03 / 31

LMŽ kaimo vietovių mokyklų stalo teniso finalai

Lietuvos mokyklų žaidynėse (LMŽ) paaiškėja vis daugiau nugalėtojų ir prizininkų. Savo geriausiuosius išsiaiškino ir kaimo vietovių mokyklų stalo teniso finalinių varžybų dalyviai. Stalo tenisininkai rinkosi Širvintose, kur vyko lemiamos kovos.

Tarpzoninėse varžybose dalyvavo 50 komandų. Finalinėse varžybose teisę dalyvauti iškovojo po šešias mergaičių ir berniukų bendrojo ugdymo mokyklų komandas.

Atidarymo metu dainomis dalyvius pasveikino Širvintų ir Bartkuškio mokyklų dainininkai. Sėkmės dalyviams linkėjo Širvintų rajono merės padėjėja Janina Griciūnaitė ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro metodininkas Ričardas Ališauskas.

Komandinėse mergaičių varžybose geriausiai sekėsi visas pergales iškovojusiau Šilalės rajono Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos mergaičių komandai, kuri aplenkė antroje vietoje likusias Trakų rajono Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos tenisininkes ir Molėtų rajono Balninkų pagrindinės mokyklos sportininkes. Beje, prieš metus mergaičių prizininkės išsirikiavo tokia pačia tvarka.

Vaikinų varžybose kova buvo atkaklesnė ir net 3 komandos iškovojo vienodą taškų skaičių. Susumavus skirtumus pirmoji vieta atiteko Vilniaus rajono Zujūnų vidurinės mokyklos berniukų komandai.

„Pergalė buvo tikrai sunki, juk trys komandos surinko po lygiai taškų ir viskas sprendėsi tarpusavio mačuose“, – pasakojo Zujūnų vidurinės mokyklos mokytojas Miroslavas Leščevskis. – Smagu, kad mes pergalę iškovojome didžiausia persvara ir tapome nugalėtojais. Vaikai tikrai džiaugėsi, visos komandos turėjo gerų žaidėjų, kurie yra reitinguoti Lietuvoje. Pergalę lėmė mūsų trečio numerio žaidimas, jis buvo geriausias“.

LMZ stalo tenisas 1 of 2

Zujūnų sportininkai įveikė antroje vietoje likusius Panevėžio rajono Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos tenisininkus ir Mažeikių rajono Ukrinų pagrindinės mokyklos atstovus, kurie liko trečioje vietoje.

„Šiais laikais vaikai iš viso nenori sportuoti“, – apie niūrią realybę pasakoja Zujūnų vidurinės mokyklos mokytojas M.Leščevskis. – Tiesa, su stalo tenisu yra kiek paprasčiau. Mums nereikia didelio stadiono ar geros salės, užtenka stalo, rakečių, kamuoliukų. Žinau mokyklų, kuriose koridoriuje yra tik vienas stalas ir visi žaidžia. Kai kurie neturi sąlygų ir tai žaidžia. Juk krepšinio ar kvadrato komandai reikia daug žaidėjų, o stalo tenise užtenka trijų. Stalo tenisas vaikams patinka, daugėja žaidžiančių. Smagu, kad vyksta tokios žaidynės. Kiek teko kalbėtis su kolegomis, tai visi norėjo, kad varžybos vyktų šalia didžiųjų miestų, nes vaikai labai nori aplankyti Vilnių, Kauną, Klaipėdą, o dažnai tokių sąlygų neturi. Toks užsiėmimas vaikams labai reikalingas, dalis jų tėvų neturi darbo, tai čia yra puikiausia pramoga. Kai rajonuose vyksta varžybos, apsilanko švietimo skyriaus darbuotojai, savivaldybės atstovai, įsteigia prizus. Gal mes ir neužauginsime pasaulio čempionų, tačiau vaikai bent turi veiklos“.

Asmeninėse mergaičių varžybose pirmą vietą iškovojo Gabrielė Brazauskaitė iš Šilalės rajono Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos. Antra liko jos mokyklos draugė Roberta Vaivadaitė, o trečia – Trakų rajono Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos atstovė Evelina Grinevič.

Berniukų varžybose pirmą vietą užėmė Panevėžio rajono Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos tenisininkas Klaidas Čepaitis, kuris aplenkė antrą vietą užėmusį Vilniaus rajono Zujūnų vidurinės mokyklos tenisininką. Trečias liko Irmantas Daukontas iš Mažeikių rajono Ukrinų pagrindinės mokyklos.

Nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti, taurėmis, diplomais, medaliais ir asmeniniais prizais.Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas