2016 / 02 / 26

LMŽ: paaiškėjo stipriausios kvadrato komandos

Geriausios Lietuvos mokyklų kvadrato komandos rinkosi Kauno rajone, kur Ringaudų pradinėje mokykloje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių trylikmečių ir jaunesnių mokinių finalinės rungtynės.

Dėl geriausios Lietuvos kvadrato komandos vardo kovojo mergaitės iš Kauno rajono, Šilalės, Širvintų ir Pasvalio miestų, berniukai iš Varėnos ir Šiaulių rajonų bei Klaipėdos ir Širvintų bendrojo ugdymo mokyklų.

Mergaičių (gimusių 2003 m. ir jaunesnių) finaluose „namų sienos“ ir sirgalių palaikymas nepadėjo Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos atstovėms. Lemiamose rungtynėse Kauno jos 1:2 turėjo pripažinti Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos rinktinės pranašumą ir užėmė antrąją vietą.

Būtent Šilalės mergaičių kvadrato rinktinė pasiekė tris pergales iš trijų galimų ir pelnytai tapo nugalėtojomis.

„Džiaugiamės šia pergale, ačiū trenerei ir komandos draugėms, labai smagiai praleidome laiką, tikiuosi, kad ir kitais metais pavyks dalyvauti“, - sakė nugalėtojų komandos kapitonė.

Trečiąją vietą ir bronzos apdovanojimus iškovojo Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos komanda, o ketvirtoje vietoje liko Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos komanda.

Mergaičių kvadrato varžybų turnyro lentelė:

1. Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija (3 pergalės/0 pralaimėjimų) 6 taškai.
2. Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija (2/1) 5 taškai.
3. Širvintų „Atžalyno“ progimnazija (1/2) 4 taškai.
4. Pasvalio Svalios pagrindinė mokykla (0/3) 3 taškai.

Berniukų (gimusių 2003 m. ir jaunesnių) finalinėse varžybose geriausiai sekėsi Varėnos rajono Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos kvadrato rinktinei. Varėniškiai užtikrintai 2:1, 2:0, 2:1 pasiekė tris pergales iš trijų ir pelnytai tapo nugalėtojais.

„Labai smagu, kad galėjome sudalyvauti tokioje šventėje. Mokykloje dažnai žaidžiame kvadratą, tai vienas mėgstamiausių mūsų žaidimų. Dabar atvažiavome čia ir nugalėjome. Nebuvo labai sunku, nuotaikos geros“, - sakė Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos atstovas.

Antroje vietoje liko ir sidabro medalius iškovojo Šiaulių rajono Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokykla, kuri pelnė 2 pergales ir patyrė 1 pralaimėjimą. Trečią vietą ir bronzos apdovanojimą pelnė Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija, o ketvirta liko Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos kvadrato rinktinė.

1. Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (3 pergalės/0 pralaimėjimų) 6 taškai.
2. Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokykla (2/1) 5 taškai.
3. Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija (1/2) 4 taškai.
4. Širvintų „Atžalyno“ progimnazija (0/3) 3 taškai.

Finalo dalyvius menine programa pasveikino Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos gimnazijos šokėjos. Sėkmės finale komandoms linkėjo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro LMNŠC metodininkas Ričardas Ališauskas.

„Smagu, kad surengėme dar vienas Lietuvos mokyklų žaidynių finalines kovas. Vaikų emocijos, džiaugsmo šūksniai ir liūdesio ašaros – tai tikras sportas“, - kalbėjo R.Ališauskas.

Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti taurėmis, diplomais ir medaliais.

Tuo metu Kėdainių rajono Šėtos miestelyje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų kvadrato (gim. 2005 m. ir jaunesnių) finalinės varžybos. Dėl geriausios Lietuvos kvadrato komandos vardo kovojo mokiniai iš  Radviliškio, Šilutės, Varėnos ir Kėdainių rajonų bendrojo ugdymo mokyklų.

Finalo dalyvius menine programa pasveikino Kėdainių r. Šėtos gimnazijos šokėjai. Sėkmės finale komandoms linkėjo mokyklos direktoriaus pavaduotoja Neringa Širkienė, LMNŠC metodininkas Ričardas Ališauskas.

Vienuolikmečių ir jaunesnių sportininkų varžybose triumfavo Radviliškio rajono Baisiogalos mokyklos-darželio mokiniai. Jis per 3 susitikimus nepralaimėjo nei vieno seto ir iškovoję užtikrintas 3 pergales tapo čempionais.

„Puiku, kad pasiekėme pergalę. Ir mažesniuose miesteliuose turime vaikų, kurie aktyviai sportuoja, noriai lanko kūno kultūros pamokas ir siekia pergalių“, – pasakojo čempionus atlydėjusi mokytoja.

Sidabro medaliais buvo apdovanoti Šilutės rajono Katyčių pagrindinės mokyklos atstovai, treti liko finalų šeimininkai, o ketvirti Varėnos rajono Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos sportininkai.

LMŽ kaimo vietovių kvadrato varžybų turnyro lentelė:

1. Radviliškio rajono Baisiogalos mokykla-darželis (3 pergalės/0 pralaimėjimų) 6 taškai.
2. Šilutės rajono Katyčių pagrindinė mokykla (2/1) 5 taškai.
3. Kėdainių r. Šėtos gimnazija (1/2) 4 taškai.