2018 / 05 / 10

LTOK – susitikimas su delegacija iš Maroko

Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete lankėsi garbingi svečiai. Gegužės 9 dieną LTOK prezidentė priėmė delegaciją iš Maroko – olimpinę čempionę, Tarptautinio olimpinio komiteto narę, buvusią viceprezidentę, šiuo metu – pasaulio futbolo čempionato Maroke organizacinio komiteto viceprezidentę Nawal El Moutawakel. Pasaulio sporte įtakingą moterį lydėjo Maroko ambasadorius Maskvoje Abdelkader Lecheheb, pasaulio futbolo čempionato Maroke ambasadorius Aziz Bouderbala bei organizacinio komiteto narė Samira Sitail.

Svečiai iš Maroko pristatė planą 2026 metais organizuoti Pasaulio futbolo čempionatą, aptarė galimus Lietuvos ir Maroko olimpiečių bendradarbiavimo aspektus bei moterų lyderystės sporte temą.

„Keturis kartus pretendavome organizuoti pasaulio futbolo čempionatą, keturis kartus mums nepavyko. Pasimokėme iš savo istorijos, padarėme išvadas, šiandien esame stipresni nei bet kada anksčiau. Afrikos žemynas - su mumis, norime, kad mus palaikytų ir Europa,“- sakė N. El Moutawakel.

Dėl teisės organizuoti futbolo čempionatą Marokas varžosi su paraišką pateikusiomis JAV, Meksika ir Kanada, kurios čempionatą organizuotų drauge.

„Šiuo metu esame geriausia vieta pasaulio futbolo čempionatui. Investuojame į daugelį sričių, pradedant technologijomis ir infrastruktūra, baigiant keliais, viešbučiais ir sporto vadyba. Turime 8 naujus stadionus, kasmet sulaukiame 12 milijonų turistų. Esame maža valstybė, kaip ir Lietuva, tačiau su mumis – visas žemynas. Laikas išpildyti Maroko ir kiekvieno Afrikos gyventojo svajonę – suorganizuoti mūsų valstybėje pasaulio futbolo čempionatą,“- kalbėjo Aziz Bouderbala.

Po pokalbio apie futbolą N. El Moutawakel išreiškė pagarbą LTOK prezidentei D. Gudzinevičiūtei už darbą, kurį ji atlieka bei visam Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui už ktryptį, kuria eina ši organizacija.

„Jūsų organizacijoje dirba po lygiai vyrų ir moterų. Prieš dvidešimt metų tokia situacija buvo neįtikėtina, tokia lyčių lygybė dar daug kur pasaulyje yra tik siekiamybė. Kuomet sportavau, Maroke visi treneriai buvo vyrai, gydytojai – vyrai, kineziterapeutai – vyrai. Dėl šios priežasties varžytis nustojau būdama 24 metų, pasukau į sporto politiką, pradėjau kovoti už moterų ir jaunų žmonių teises. Moterų šioje srityje nėra daug, bet mes stiprios. Tai, ką darote čia, Lietuvoje, yra neįtikėtina ir gerbtina,“- sakė delegacijos iš Maroko vadovė.

Abiejų šalių atstovai taip pat apsikeitė idėjomis dėl galimo bendradarbiavimo ruošiantis svarbiausioms olimpiečių varžyboms bei kovos su dopingu temomis.

Marokas 11

Marokas 12

Marokas 13

Marokas 14

Marokas 15

Marokas 16

Marokas 17

Marokas 18Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt Wake your body TOY logo colour 2000px v02 OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas