2017 / 11 / 03

Mokymai „Olimpizmas – vertybių ugdymui"

Lapkričio 4 dieną Druskininkuose prasideda visą savaitę truksiantys tarptautiniai mokymai „Olimpizmas – vertybių ugdymui“. Juos rengia Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, mokymai finansuojami pagal Europos Sąjungos programą Erasmus +.

Kursuose tobulinsis virš 30 pedagogų ir jaunimo darbuotojų iš 9 Europos šalių – Lietuvos, Vokietijos, Portugalijos, Italijos, Bulgarijos, Lenkijos, Estijos, Latvijos, Rumunijos. 

TEMA 

Šiandien Europa susiduria su daugybe iššūkių jaunimo darbo organizavimo ir jaunimo politikos formavimo ir įgyvendinimo srityse. Kokybiškas neformalusis ugdymas – tai ypač reikšminga priemonė, kuri gali padėti vaikams ir jaunimui integruotis į visuomenę, t. y. gilinti supratimą apie vertybes ir principus, įgyti reikiamų įgūdžių, žinių ir patirties.

Olimpinė chartija olimpizmą apibrėžia kaip gyvenimo filosofiją, kuri aukština ir į darnią visumą jungia kūno, valios ir proto savybes. Olimpizmas – tai kiekvieno žmogaus varomoji jėga tobulėjimo link. Projekto „Olimpizmas – vertybių ugdymui“ komanda populiarins švietėjišką filosofiją, paremtą Olimpinių vertybių ugdymo programos ir neformaliojo  ugdymo principais.

Olimpinių vertybių ugdymo programą sukūrė Tarptautinis olimpinis komitetas. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas – vienas pirmųjų nacionalinių olimpinių komitetų, populiarinantis ir vystantis šią programą tarptautiniu mastu.   

PROGRAMA 

Septynias dienas vyksiančiuose mokymuose vyks teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, paremti neformaliojo švietimo ir Olimpinių vertybių ugdymo programos metodika. Dalyviams teks aktyviai dalyvauti įvairioje grupinėje ir asmeninėje veikloje, sprendžiant sudėtingus klausimus.

Mokymų pabaigoje dalyviai įgytas žinias panaudos praktikoje, surengdami Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijos moksleiviams užsiėmimus, skirtus savęs pažinimui, vertybių ugdymui per sportą, fizinį aktyvumą. Kiekvienos šalies dalyviai grupėse aptars pasiektus rezultatus ir numatys, kaip jie įgytas teorines žinias galės pritaikyti praktiškai, grįžęs į savo šalis.  

LEKTORIAI 

Dėstytojas Donatas Petkauskas – mokymų vadovas ir supervizorius. Specializacijos: komandos stiprinimas, lyderystė, sprendimų priėmimas ir konfliktų valdymas, mokytojų, jaunimo darbuotojų ir sporto trenerių mokymas įvairiomis švietėjiškomis temomis. 

Dėstytojas Nerijus Miginis. Kompetencijos sritys: darbas su jaunimu, neformalusis švietimas, Europos jaunimo politika, moksliniai tyrimai jaunimo veiklos srityje, palaikymas ir agitacija, strateginis valdymas ir projektų valdymas.

err2

                                                                                                           

 

 

 Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt Maxima logo web Wake your body TOY logo colour 2000px v02 OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web RC logo web glimstedt nike l r impuls audimas 176x108px2

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas