2017 / 06 / 03

Olimpinės dienos atgarsiai pasieks Japoniją

Alytuje vykstanti Olimpinė diena sulaukė svečio iš tolimosios Japonijos - Hiracukos miesto atstovo Kenjiro Tamaki. Hiracuką su Lietuva sieja net dveji skirtingi ryšiai – šis Japonijos miestas draugauja su Alytumi, be to, būtent su Hiracuka Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) pasirašė bendradarbiavimo sutartį ruošti Lietuvos olimpiečius 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms. Todėl japonai siunčia savo atstovus į Lietuvą, siekdami susipažinti su LTOK organizuojamais renginiais ir pasidalinti patirtimi. 

Su oficialiu vizitu atvykęs Kenjiro Tamaki ketino Olimpinės dienos metu tik pasveikinti Lietuvos olimpiečius ir Alytaus miestą, tačiau išvakarėse apėjo renginiui ruošiamą Jaunimo parko teritoriją, apžiūrėjo rungtis ir nusprendė viską išbandyti pats. Be sportinės aprangos atvykusiam svečiui teko Alytaus parduotuvėse ieškoti marškinėlių ir sportinių batų. K. Tamakis, pasiėmęs  „LTeam“ dalyvio pasą, buvo rimtai nusiteikęs išmėginti visas įmanomas rungtis ir surinkti maksimalų lipdukų skaičių – viso 106.

„Lietuvoje esu ne pirmą kartą, bet ji mane nuolat nustebina. Esu išragavęs įvairių nacionalinių patiekalų - ir cepelinų, ir šaltibarščių. Cepelinai man patinka, nors tai maistas tikrai ne kiekvienai dienai. Ryškiai rožinė šalta sriuba mane iš pradžių šokiravo, bet dabar jau pripratau“, - juokėsi Kenjiro Tamaki. 

Pasirašę bendradarbiavimo sutartį su LTOK, japonai stengiasi kuo geriau priimti Lietuvos sportininkus, todėl aktyviai domisi lietuvių kultūra, gyvenimo būdu, maistu. Hiracukos savivaldybės sporto ir kultūros skyrių darbuotojams privalomos lietuvių kalbos pamokos, organizuojamos Lietuvq pristatančios meno ir fotografijos parodos. Prieš Tokijo olimpines žaidynes Hiracukoje veiksiančioje pasiruošimo stovykloje vyks lietuviški renginiai, drauge su Lietuvos ambasada bus įkurtas Lietuvos kultūros centras.

 

 AI0U8314

AI0U8319

 

 

 Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas