2014 / 02 / 17

Planų vos nesugriovė trauma

Socis sokiai laisvoji2

Lietuvos ledo šokėjai Deividas Stagniūnas ir Isabella Tobias tik po pasirodymo olimpinėse žaidynėse atskleidė, kad debiuto galėjo ir nebūti...

Po vasario 6 dieną vykusio žaidynių atidarymo eidama į olimpinį kaimelį I.Tobias susižeidė koją. "Tai buvo paprasčiausiai čiurnos raiščių patempimas. Ir mums laiku pavyko jį išgydyti. Bet šios traumos yra klastingos ir viskas galėjo pasibaigti dar neprasidėjus. Teko pasistengti. Dabar Isabella jau gali sportuoti visu krūviu", - šiandien prieš lietuvių pasirodymą teigė Lietuvos olimpinės rinktinės vyr. gydytojas Dalius Barkauskas. 

Apie traumą buvo viešai neskelbiama, nes yra buvę, jog sužinoję apie kurio nors šokėjo negalavimą, teisėjai atidžiau ir priekabiau stebi pasirodymus. Tad čiuožėjai šypsodamiesi tvirtino, jog nėra jokių nesklandumų rengiantis varžyboms, nors kasdien susitikdavo su D.Barkausku, kuris darė viską, kad I.Tobias nejaustų skausmo.

Šiandien čiuožėjai baigė pasirodymą Sočyje. Už laisvąją programą, kurioje šoko pagal filmo apie Džeimsą Bondą dainą „Skyfall“, atliekamą dainininkės Adele, Lietuvos pora gavo 82,6 taško.

Bendra taškų suma, sudėjus trumposios ir laisvosios programos rezultatus – 139 taškai.  Po vakar atliktos trumposios programos Lietuvos ledo šokėjai buvo 17-ti tarp 24 duetų. Šioje vietoje jieliko ir po laisvosios programos. Čempionais tapo amerikiečiai Meryl Davis ir Charlie White'as - 195,52 balo.

Čiuožėjai, kaip ir po trumposios programos, buvo patenkinti savo pasirodymu, bet ne teisėjų skirtais balais.

„Pračiuožėme gerai. Abu šokiai buvo solidūs, be klaidų“, - teigė D.Stagniūnas.

Pastebėjus, jog ir vėl teisėjai nebuvo itin dosnūs, I.Tobias sakė: „Taip juk visąlaik būdavo Margaritai Drobiazko ir Povilui Vanagui. Taip ir mums nutinka. Todėl mes nelabai jaudinamės dėl teisėjų nuomonės. Svarbiausia, kad mumis didžiuojasi treneriai, Lilija Vanagienė ir Lietuva.“

Ledo šokėjai neslėpė – I.Tobias trauma jiems trukdė dar geriau pasirengti varžyboms. „Aš tris dienas vienas ėjau treniruotis. Labai norime padėkoti Daliui Barkauskui, kuris išgydė Isabellą, kasdien važinėjo iš kalnų, prižiūrėjo ją. Bet niekam nieko nesakėme, nes tai mūsų, o ne kitų problema. Ir pračiuožėme. Nes būti čia yra šimtą kartų svarbiau, nei pasaulio ar Europos čempionate“, - aiškino D.Stagniūnas.

Pasirodymą laisvojoje programoje Deividas baigė boluojančia šlaunimi - per paskutinį pakėlimą I.Tobias pačiūža netyčia perpjovė partneriui kelnes.

I.Tobias ir D.Stagniūnas – antroji Lietuvos dailiojo čiuožimo pora, dalyvavusi olimpinėse žaidynėse. Anksčiau net penkiose olimpiadose Lietuvos garbę gynė Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas, kurie aukščiausiai pakilo 2002 m. Solt Leik Sityje, iškovoję penktąją vietą.

Marius Grinbergas

Alfredo Pliadžio nuotr.Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas