2014 / 08 / 24

Po audros –sidabro medalis

Sakoma, kai nėra apie ką rašyti, rašoma apie orą. Šį kartą rašyti tikrai yra apie ką – apie Vadimo Korobovo iškovotą sidabro medalį Nandzingo žaidynėse, bet pakalbėti apie orą taip pat būtina. Likus valandai iki lemiamų kanojininkų plaukimų paklausiau sportininko trenerio Dmitrijaus Michailovo, kaip jiems toks oras? O tada buvo apniukę, vėjuota, lynojo, apie 30 laipsnių šilumos. Treneris atsakė: „Mūsų oras“. Bet jis greit keitėsi, ežeras šiaušėsi, o paskui užėjo tikra audra. Sutemo, pylė lietus, žaibavo, griaudėjo. Vėjas nunešė ir prie kranto lelijose prišvartavo teisėjų bokštelį. Varžybos buvo pusvalandžiui nukeltos...

Audrai nurimus prasidėjo pusfinaliai. Vadimo varžovas – Uzbekijos atstovas Artūras Guliajevas. Nors lietė starto sistemą, o vėliau ir bują, V.Korobovas distancijos pusiaukelėje turėjo akivaizdžią persvarą, tačiau stabtelėjo atlikdamas paskutinį posūkį. Varžovas truputį priartėjo, bet neaplenkė. V.Korobovas beveik 450 m nuotolį įveikė per 1 min. 47,319 sek., o uzbekas – per 1 min. 50,594 sek. Ši pergalė jau garantavo sidabro medalį.

Kitame pusfinalyje varžybų favoritas iš Moldavijos S.Tarnovsčis (1 min. 44,536 sek.) pralenkė čeką Krystofą Hajeką (1 min. 46,286 sek.).

Finale abu sportininkus vėjas ir bangos ne kartą užnešė posūkiuose. Jeigu kuris būtų apvirtęs, negautų jokio medalio. Tokios taisyklės. Lietuvos irkluotojas pusiaukelėje pirmavo prieš Moldavijos atstovą, bet jam reikėjo baigti trasą nepatogiu posūkiu, kuriame buvo stiprios bangos. Kad išlaikytų pusiausvyrą, V.Korobovas beveik sustojo. Abu finišavo sėkmingai, truputį greitesnis buvo moldavas. Jis tapo čempionu. Mūsiškiui iškilmingai buvo įteiktas sidabro medalis. Bronzą laimėjo čekas.

Nandzingas korobov vadai

Sveikinimai V.Korobovui ir jo treneriuiD.Michailovui

V.Korobovas dar dalyvaus kanojų slalomo varžybose. Tai privalomoji programa. Bent jau pirmame varžybų etape. Vadimui tai savotiška egzotiką. Beje, prie tokio sprinto, kur laimėjo medalį, irgi reikėjo pratintis.