2015 / 11 / 23

Prahoje vyko EOC Generalinė asamblėja

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė lapkričio 19 d. dalyvavo Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOC) Vykdomojo komiteto posėdyje, o lapkričio 20-21 d. LTOK prezidentė ir generalinis sekretorius Valentinas Paketūras – keturiasdešimt ketvirtojoje EOC Generalinėje asamblėjoje. Abu renginius Prahoje organizavo Čekijos olimpinis komitetas.

Asamblėjoje dalyvavo daugiau nei 350 olimpinės šeimos atstovų: Europos olimpinių komitetų vadovai, olimpinių žaidynių, pirmųjų Europos žaidynių ir artėjančių jaunimo olimpinių žaidynių bei festivalių organizatoriai, delegacijos iš 2024 m. olimpines žaidynes rengti kandidatuojančių miestų (Budapešto, Hamburgo, Los Andželo, Paryžiaus ir Romos) bei kitų sporto organizacijų vadovai.

Asamblėjos dalyvius pasveikino Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas ir EOC prezidentas Patrickas Hickey.

P.Hickey informavo, kad renkantis 2019 m. Europos žaidynių vietą pirmenybė yra teikiama Rusijai, tačiau žaidynės šioje šalyje galės vykti tik tuo atveju, jei po reformų Rusijos antidopingo programa atitiks aukščiausius tarptautinius standartus. Tarp siūlomų miestų – Sočis ir Kazanė. Oficialus EOC sprendimas bus paskelbtas pirmąjį 2016 m. ketvirtį.

Asamblėjoje atsiskaitė visos EOC komisijos. Pranešimą skaitė ir LTOK prezidentė, kuri yra EOC Lyčių lygybės sporte komisijos pirmininkė. Savo kalboje D.Gudzinevičiūtė pabrėžė, kad nacionalinių olimpinių komitetų administracijose daugiau nei pusę darbuotojų yra moterys, tačiau tik dviejuose jos užima vadovaujančias pareigas. LTOK prezidentė pasidžiaugė, kad prie Lyčių lygybės sporte komisijos prisijungė du nauji nariai – Lenkijos olimpinio komiteto prezidentas Andžejus Krasnickis ir Suomijos olimpinio komiteto prezidentas Risto Nieminenas – tačiau akcentavo, kad vis dar reikalingas stipresnis vyrų palaikymas ir aktyvesnis pačių moterų dalyvavimas komisijos veikloje.

Asamblėjoje taip pat buvo aptartos praėjusią vasarą Azerbaidžano sostinėje vykusios pirmosios Europos žaidynės, Tbilisyje vykęs Europos jaunimo olimpinis festivalis, apie pasiruošimą artėjantiems olimpiniams renginiams pasakojo organizacinių komitetų vadovai, buvo patvirtintas 2017 m. jaunimo žiemos olimpinio festivalio perkėlimas iš Sarajevo į Erzurumą (Turkija).

2016 m. EOC Generalinė asamblėja vyks Minske.

***

Europos olimpinių komitetų asociacija (European Olympic Committees - EOC) yra nacionalinius olimpinius komitetus vienijanti organizacija, kuri vysto olimpinį judėjimą Europos žemyne, skatina Europos nacionalinių olimpinių komitetų bendradarbiavimą, užtikrina Europos žaidynių ir Europos jaunimo olimpinių festivalių organizavimą.Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas