2013 / 12 / 16

R.Meilutytė, J.Kinderis, irkluotojos...

Lietuvos sporto žurnalistai geriausiais 2013-ųjų Lietuvos atletais pripažino pasaulio ir dukart Europos čempionę plaukikę Rūtą Meilutytę, pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempioną Justiną Kinderį, pasaulio, Europos ir universiados čempiones moterų porinės dvivietės irkluotojas Donatą Vištartaitę ir Mildą Valčiukaitę, o geriausiu treneriu - Europos vicečempionės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės strategą Joną Kazlauską.

Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF) tradicinėje 9-ąjį kartą surengtoje savo narių apklausoje geriausiais 2013 metų šalies sportininkais išrinko 16-metę plaukikę Rūtą Meilutytę ir 26 metų penkiakovininką Justiną Kinderį. Sporto žurnalistų balsavime Metų komanda pripažinta moterų irklavimo porinė dvivietė – 24 metų Donata Vištartaitė ir 19-metė Milda Valčiukaitė, o Metų treneriu – šalies vyrų krepšinio rinktinės treneris 59 metų Jonas Kazlauskas.

Sporto žurnalistų išrinkti Metų laureatai pagerbti pirmadienį, gruodžio 16 d., Vilniuje surengtose apdovanojimų iškilmėse. Apdovanojimus įteikė Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, KKSD generalinis direktorius Klemensas Rimšelis, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė  ir kiti sporto organizacijų vadovai. D.Gudzinevičiūtė R.Meilutytei įteikė 2013 m. geriausios jaunosios Europos sportininkės prizą ir piniginį čekį, parvežtą iš Europos olimpinių komitetų generalinės asamblėjos Romoje.

Kartu su sportininkais pasveikinti ir 2013-ųjų Lietuvos sporto žurnalistikos laureatai. Jiems įteiktos šviesios atminties kolegų Romos Grinbergienės ir Aleksandro Krukausko premijos, kurias įsteigė loterijų firma „Olifėja“. LSŽF prezidiumo sprendimu R.Grinbergienės premija už ryškiausius metų darbus paskirta paskirta 41 metų „Lietuvos ryto“ žurnalistui Gintarui Šiupariui. Šiauliuose dirbantis ir ne tik sporto temomis rašantis, bet ir puikiai fotografuojantis G.Šiuparys šiais metais už savo rašinius ir aktyvią pilietinę poziciją buvo tapęs kai kurių Šiaulių valdininkų taikiniu. Šiaulių arenos valdytojai trukdė jam atlikti žurnalisto pareigas, nesuteikdami akreditacijos, o dėl kritinių rašinių padavė į teismą. Tačiau G.Šiuparys laimėjo teismus ir apgynė savo pozicijas. A.Krukausko premija už gyvenimą, pašvęstą sporto žurnalistikai, skirta ištikimam sporto puoselėtojui Rimgaudui Tiriliui. 78 metų sporto žurnalistas ir istorikas didelę savo gyvenimo dalį paskyrė tarnybai armijoje, o pastaruosius 30 metų atidavė sportui. R.Tirilis yra parašęs penkias knygas apie sportą.

apdovanojimas zurnalistai visi2013

Laureatai, premjeras, šalies sportovadovai, renginio organizatoriai


 “2013-ieji ir Lietuvos sportui, ir Lietuvos sporto žurnalistų federacijai buvo labai įdomūs ir kupini įvykių metai. Nors po sėkmingų Londono olimpinių žaidynių buvo galima tikėtis atoslūgio, šiemet Lietuvos sportininkai rungtyniavo dar geriau ir iškovojo tiek svarbių titulų, kad net ne visi pasaulio čempionai tapo mūsų rinkimų laureatais, - sakė LSŽF prezidentas Gintaras Nenartavičius. - Ar daug pasaulyje yra tokių šalių, kur olimpinės ir pasaulio čempionės dėl metų titulo konkuruoja tarpusavyje?“ 
Metų laureatus Lietuvos sporto žurnalistai renka nuo 2005-ųjų.
LSŽF rinkimų rezultatai
Metų sportininkė – 2013
1. Rūta Meilutytė (plaukimas) – 47,6 proc. balsų
2. Laura Asadauskaitė (šiuolaikinė penkiakovė) – 31,3
3. Vilma Rimšaitė (BMX dviračiai) – 4,5 

 Metų sportininkas – 2013
1. Justinas Kinderis (šiuolaikinė penkiakovė) – 43,9 proc.
2. Jevgenijus Šuklinas (kanojų irklavimas) – 22,8 
3. Mantas Kalnietis (krepšinis) – 15,0
 

Metų komanda – 2013
1. Moterų irklavimo porinė dvivietė (Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė) – 65,9 proc.
2. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė – 31,7 
3. Vyrų irklavimo porinė dvivietė (Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris) – 2,4

Metų treneris  - 2013
1. Jonas Kazlauskas (krepšinis) - 43,9 proc.
2. Algirdas Kazimieras Arelis (irklavimas) – 19,5
3. Jonathanas Ruddas (plaukimas) – 17,1
 Partneriai

4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas