2014 / 02 / 19

R.Zaveckas pakilo į 63 vietą

„Labai gerai“, - taip pirmą nusileidimą Sočio olimpinių žaidynių slalomo milžino varžybose įvertino vienas jauniausių jų dalyvių 17-metis Rokas Zaveckas

99-tas startavęs R.Zaveckas po pirmo nusileidimo yra 70-tas. Varžybas tęs 79 sportininkai, o dar 28 dalyviai nesugebėjo įveikti trasos. Kai kurie po griuvimų atsidūrė ant neštuvų.

R. Zavecko neišmušė iš vėžių incidentas prieš debiutą olimpinėse žaidynėse. Prieš startą paprašęs jam skirto 99-ojo numerio, lietuvis sužinojo, kad jis kažkur prapuolęs. 17-mečiui teko vilktis atsarginį liemenę, o numeris ant jos buvo užrašytas ranka.

Nuo lyderio amerikiečio Tedo Ligety, trasą įveikusio per 1 min. 21,08 sek., Lietuvos atstovas atsilieka 14,98 sek. Paskutinę, 79-ąją vietą užimantį indą Himanshu Thakurą nuo pirmosios vietos skiria net 26,78 sek.

Ar viskas gerai?, - po pirmo nusileidimo finišo paklausėme R.Zavecko.

Viskas einasi taip, kaip norėjau. Jau dabar 70-ta vieta. Dar laukia antras nusileidimas, galiu pakilti aukščiau. Atsilikau nuo lyderio net mažiau, nei galvojau, kad būtų labai gerai. Aišku, mums sąlygos tikrai prastesnės, nei startuojantiems pirmiems. Tad pagal savo numerį manau, pasirodžiau gerai.

Per televizorių gal nesimato, bet yra dvi vietos, kur labai statu. Ir tose vietose skersos ir labai gilios duobės. Buvo sunku, bet susitvarkiau.

Kalbama, kad visi nebaigę varžybų sportininkai griuvo beveik toje pačioje vietoje?

Aš žiūrėjau, kaip leidžiasi geriausieji, o jie visi finišavo. Todėl net nežinau, apie kurią vietą kalbama. Stengiausi imti pavyzdį iš geriausiųjų ir finišavau.

Oras šiandien puikus. Labai džiugu, nes prognozė rodė, kad bus ne taip gerai, kaip dabar. Vienintelis minusas – saulė įkaitino tas dvi stačias vietas ir aptirpo sniegas. Bet šiaip trasa beveik visa ledinė – viskas gerai.

Ar trasa labai sunki?

Tokią ilgą važiavau pirmą kartą gyvenime. Net pasaulio taurės etapuose tokio ilgio nebūna. Čia viena ilgiausių paaulyje slalomui milžinui. Bet trasa sudėtinga tik ilgumu.

 

 Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas