2014 / 08 / 23

Rezultatai vienodi, bet medalis vienai

A,Tamašauskaitė ir treneris A,Kalininas

Antrosiose jaunimo vasaros olimpinėse žaidynėse Nandzinge penkiakovininkių varžybose šeštadienį prieš lemiamą bėgimo ir šaudymo rungtį Aurelija Tamašauskaitė buvo 16 vietoje. Ar gali dar kas nors svajoti apie medalį? Gali: pati sportininkė ir jos treneris Artūras Kalininas. Deja, šį kartą medalio laimėti nepavyko, Aurelija kombinuotą rungtį baigė ketvirta. Lietuvė po finišo sakė nežinojusi, kad po paskutinio šaudymo bėga ketvirta, nes stadione buvo didžiulis triukšmas ir trenerio žodžiai jos nepasiekė. Aplenkti trečia bėgusią vokietę jai pritrūko kelių distancijos metrų, o gal kelių taiklių šūvių šaudykloje.

A.Tamašauskaitės treneris Artūras Kalininas ir kiti Lietuvos delegacijos nariai prarėkė balsus, tačiau tą darė ir kitų šalių atstovai. Sunku buvo perrėkti kelis šimtus kinų, kurių sportininkė tapo čempione. Beje, penkiakovininkės bėga 4 ratus po 800 m ir keturis kartus šaudo (4x5). Jeigu nepataiko, šauna vėl, kol „uždega“ visus taikinius, bet gaišta laiką...

 „Pirmąkart gyvenime man teko rungtyniauti tokiomis sąlygomis. Paprastai varžybose būdavo tik sportininkai ir treneriai, o čia daug žiūrovų, triukšmo. Tai turėjo įtakos ir šaudant, publika blaškė...Girdėjau, kaip man šaukė „Aurelija“, - pasakojo A.Tamašauskaitė.

Tarp žiūrovų buvo ir kuo daugiau sporto sporto šakų Nandzinge besistengiantis aplankyti Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) prezidentas Thomas Bachas bei Tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės sąjungos prezidentas (UIPM) Klausas Schormannas.

Aukso medalį iškovojo kinė Xiuting Zhong, kuri surinko 1054 taškus ir aplenkė britę Francescą Summers (1044) bei vokietę Anną Matthes (1031). Pradžioje oficiali žaidynių svetainė rodė, kad Aurelija nuo vokietės atsiliko vienu tašku. Bet vėliau lietuvės ir vokietės rezultatai buvo lygus. „Gal pagal naują skaičiavimą nesusidarė taškas, taip gali būti“ – sakė A.Kalininas. Žinoma, nors taškų po lygiai, bet bronzos medalis atiteko vokietei, nes ji finišavo anksčiau. Penktąją vietą užėmusi turkė Ilke Ozyuksel (1024) laimėjo paskutinę rungtį (543 taškai). A.Tamašauskaitės rezultatas šaudymo ir bėgimo rungtyje buvo antras (528).

Po plaukimo ir fechtavimo rungčių Aurelija buvo 16-a, nuo lyderės atsilikusi 83 taškais. Kombinuotą šaudymo ir bėgimo rungtį ji pradėjo 1 min. 23 sek. vėliau nei pirmaujanti kanadietė Cali Frances Sanders.

Fechtavimo varžybose A.Tamašauskaitei atiteko 11-oji vieta (247 tšk.), o plaukimo rungtyje lietuvė buvo 22-oji (255). Jaunių varžybose nėra jojimo rungties.

 Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas