2016 / 08 / 21

Rio perdavė estafetę Tokijui

Sekmadienį Rio de Žaneire braziliškais ritmais uždarytos olimpinės žaidynės. Uždarymo ceremonijai tik prasidėjus pasipylė lietus, tačiau tai neužgesino šventinės nuotaikos.

Spalvingais kostiumais pasidabinę atlikėjai „Maracana“ stadione šokiais ir tradicinėmis dainomis pristatė brazilų kultūrą ir netrukus į stadioną žengė olimpiečių paradas. Uždarymo ceremonijoje komandų apranga netapo pagrindiniu parado akcentu - dėl pliaupiančio lietaus dauguma jų slėpėsi po celofaniniais lietpalčiais.

Žaidynių uždaryme buvo apdovanoti tos pačios dienos rytą startavę maratono nugalėtojai. Olimpinius medalius sportininkams įteikė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas. Aukso medalį iškovojo Kenijos atstovas Eliudas Kipchoge, sidabras atiteko Etiopijos maratonininkui Feyisa Lilesa, o bronza – amerikiečiui Galenui Ruppui.

Paskutinę olimpinių žaidynių dieną TOK pristatė naują, inovatyvią platformą – Olimpinį kanalą. Kompiuterių ir mobiliųjų telefonų ekranuose sporto aistruoliai nuo šiol galės nuolat matyti įdomiausias olimpinių žaidynių akimirkas ir įvairias laidas.

Į žaidynių organizaotorius, dalyvius ir savanorius kreipėsi TOK prezidentas Thomas Bachas. Savo kalboje jis dėkojo svetingam Brazilijos miestui.

„Mes atvykome čia kaip svečiai, o išvyksime kaip jūsų draugai. Jūs visam laikui liksite mūsų širdyse“, - sakė TOK prezidentas.

Uždarymo ceremonijoje šiuolaikiškai ir įspūdingai prisistatė 2020 m. olimpinių žaidynių miestas Tokijas. Pasirodymo akcentu tapo kompiuterinio žaidimo „Super Mario“ veikėju virtęs Japonijos Ministras Pirmininkas Shinzo Abe. Vėluodamas į žaidynių uždarymo ceremoniją S.Abe atskubėjo nuo Tokijo iki Rio išraustu tuneliu ir stadiono viduryje atsirado išlindęs iš žalio vamzdžio. Po itin inovatyvaus Tokijo prisistatymo Rio de Žaneiro meras Eduardo Paesas ir TOK prezidentas Thomas Bachas perdavė olimpinę vėliavą Tokijo miesto merei Yuriko Koike.

Šventė baigėsi spalvingu brazilišku karnavalu ir uždegančiu sambos šokėjų pasirodymu.

XXXI olimpiados žaidynės vyko rugpjūčio 5-21 dienomis, jose dalyvavo 205 olimpiniai komitetai ir pirmą kartą olimpinių žaidynių istorijoje suformuota pabėgėlių komanda. Pirmą kartą olimpinėse žaidynėse dalyvavo Kosovas ir Pietų Sudanas. Po 112 metų pertraukos į žaidynes grįžo golfas, taip į žaidynių programą įtrauktas regbis.  

Žaidynėse dalyvavo 11 303 sportininkai, daugiau nei 45 proc. dalyvių – moterys. Medalius iškovojo 83 šalys. Pirma kartą medalius iškovojo Fidžio, Jordanijos ir Kosovo komandos. Pirmuosius aukso medalius iškovojo Bahreinas, Puerto Rikas, Singapūras, Vietnamas ir Tadžikistanas.  

JAV plaukikas Michaelas Phelpsas tapo labiausiai tituluotu olimpiečiu istorijoje ir baigė olimpinę karjerą savo kolekcijoje turėdamas 23 medalius. Jamaikos sprinteris Usainas Boltas taip pat baigė olimpiečio karjerą Rio žaidynėse savo medalių kolekciją papildęs dar trimis aukso medaliais.

Šiose žaidynėse Lietuvai atstovavo 67 sportininkai. Mūsų rinktinė namo parvežė 4 medalius. Sidabrą pelnė vyrų irklavimo porinės dvivietės įgula Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis. Bronzą iškovojo porinę dvivietę irklavusios Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė, baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, sunkiaatletis Aurimas Didžbalis.

Žaidynių uždarymo ceremonijoje dalyvavo baidarių irkluotojai Aurimas Lankas, Ignas Navakauskas, kanojos irkluotojas Henrikas Žustautas, buriuotoja Gintarė Scheidt ir buriuotojas Juozas Bernotas, lengvaatlečiai Tadas Šuškevičius, Brigita Virbalytė-Dimšienė, Neringa Aidietytė, Eglė Balčiūnaitė, penkiakovininkai Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Justinas Kinderis, Ieva Serapinaitė, maratono bėgikai Valdas Dopolskas ir Remigijus Kančys. Su sportininkais šventėje dalyvavo treneriai ir olimpinės rinktinės medikai. Lietuvos vėliavą nešė kartu su Aurimu Lanku bronzos medalį iškovojęs baidarės irkluotojas Edvinas Ramanauskas.

Rugsėjo 7 d. Rio de Žaneire prasidės parolimpinės žaidynės.

Vytauto Dranginio ir Alfredo Pliadžio nuotraukos.

VEE 2945
VEE 2922
VEE 2896
VEE 2962
VEE 2989
AD5 1512
AD5 1345
AD5 1375
AD5 1751
AD5 1421
AD5 1888
AD5 1912
AD5 2107
AD5 1965
VEE 2
VEE 3061
VEE 9649
VEE 3094
VEE 3031
VEE 9695
VEE 9702
VEE 9684
VEE 9814
DSC 7062


Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas