2014 / 02 / 17

Rūkas trukdo žaidynėms

I.Januškevičiūtė ir R.Zaveckas treniruotėje

Olimpines žaidynes paralyžiuojantis rūkas, dėl kurio atidėtos biatlono ir snieglenčių varžybos, keičia ir kalnų slidininkų, tarp jų ir dviejų lietuvių, planus.

Rytoj slalomo milžino varžybose startuosianti 19-metė Ieva Januškevičiūtė šiandien neturėjo progos išbandyti šlaito, ant kurio vyks lenktynės, nes dėl oro sąlygų pratybos atšauktos. Be to, paankstinta rytojaus varžybų pradžia – pirmasis nusileidimas numatytas 9.30 val. vietos laiku (buvo numatyta 11 val.), antrasis – 13 val. (14.30 val.).

Socis rukas kalnuose

Nors orai kelia galvosopį žaidynių rengėjams, I.Januškevičiūtė ir kitas žaidynių debiutantas 17-metis Rokas Zaveckas ir šiandien nesėdėjo sudėję rankų. Jie plušėjo pakilę dar aukščiau, kur nėra rūko ir sniegas kietas, o ne patežęs.

„Mes treniravomės ant kieto, stataus šlaito. Trasas ten pasistatė austrai, vokiečiai su šveicarais ir mes. Prie mūsų prisijungė ir daugiau mažų šalių atstovų, tad vyko tarptautinė treniruotė“, - paaiškino kalnų slidininkų treneris Giedrius Zaveckas.

Pirmiausia – kova su trasa

Jau pora dienų treneriui ant šlaito talkina ir Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos prezidentas Paulius Augūnas.

„Įspūdinga. Ir organizacija, ir trasų  parengimas, ir saugumas. Iš Lietuvos galima buvo susidaryti kiek kitokį vaizdą, kai skaitėme, kaip čia baisu. Žinoma, yra ir nebaigtų dalykų, bet tai natūralu, kai plyname lauke statomi tokie objektai“, - pirmaisiais įspūdžiais iš Sočio žaidynių dalijosi P.Augūnas.

Paklaustas, gal ateityje čia vertėtų rengti Lietuvos kalnų slidininkų treniruočių stovyklas, federacijos vadovas teigė: „Mums čia – per toli. Arčiau yra Vakarų Europos kurortai. Be to, tik laikas parodys, kaip rusai sugebės palaikyti tą lygį, koks yra dabar, per žaidynes.“

Kaimelyje – kaip namuose

I.Januškevičiūtė olimpinėms žaidynėms daugiausia rengėsi su tarptautine Italijos komanda „Kronplatz Racing Team“, į kurios gretas pateko praėjusiais metais.

Slalomo milžino rungties normatyvą vilnietė įvykdė paskutiniu momentu. Sočyje ji dar startuos ir slalomo lenktynėse (vasario 21 d.).

I.Januškevičiūtė – pirma Lietuvos sportininkė, dalyvausianti olimpinėse moterų kalnų slidinėjimo varžybose.

Ieva, ar esi pasirengusi olimpinėms žaidynėms?

Žinoma. Daug dirbome, todėl būtų keista, jei nebūčiau pasiruošusi. Stengiuosi per daug negalvoti, koks tai bus startas. Noriu pasirodyti kuo geriau.

Jaudiniesi?

Aišku jaudinuosi. Kaip ir prieš bet kurį startą. Stengiuosi tą jaudulį nugalėti ir, manau, iki rytojaus susitvarkysiu.

Kaip kovoji su jauduliu?

Bandau negalvoti apie artėjančias varžybas, stengiuosi bendrauti su žmonėmis, kalbėtis, mėginu save nuraminti prieš startą.

Koks pasirodymas tau būtų puikus?

Nežinai, kiek panų iškris, kiek jų padarys klaidų. Man „superinis“ pasirodymas būtų, jeigu per visą važiavimą nei karto nesuklysčiau. Viena klaida gali viską sugadinti...

Tačiau eiliniam sirgaliui svarbiausia – vieta. Kelinta vieta tau būtų gera?

Negaliu pasakyti tikslios vietos. Jei patekčiau į 60-uką, būtų geras pasirodymas. Daug priklausys ir nuo kitų dalyvių.

Žvaigždžių draugija neslegia

Slalomo milžino (vasario 19 d.) ir slalomo (vasario 22 d.) varžybose dalyvausiantis 17-metis R.Zaveckas – jauniausias Lietuvos olimpinės delegacijos narys.

Rokai, ar jaudiniesi prieš debiutą žaidynėse?

Kol kas nesijaudinu, tiesiog laukiu start.

Kokiu savo pasirodymu Sočio žaidynėse būtum patenkintas?

Jei trasą įveikčiau be klaidų. Tikrai nelaimėsiu, nebent visi iškris... Aš noriu nusileisti be klaidų ir žinoti, kad padariau viską, ką galiu.

Kurioje rungtyje tikiesi geresnio rezultato – slalome ar slalome milžine?

Slalome.

Marius Grinbergas

Alfredo Pliadžio nuotr.Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas