2018 / 04 / 09

Šiuolaikinių olimpinių žaidynių gimtadienis

Šiomis dienomis minimas olimpinių žaidynių gimtadienis. Pirmosios šiuolaikinės olimpinės žaidynės įvyko prieš 122 metus, t.y. 1896 metais balandžio 6-15 dienomis Atėnuose, Graikijoje.

Pirmuoju olimpiniu čempionu po 1500 metų pertraukos tapo amerikietis Jamesas Conolly, balandžio 6 dieną laimėjęs trišuolio varžybas. Vėliau amerikietis užėmė antrą vietą šuolio į aukšti bei trečią – šuolio į tolį rungtyse.

Rungčių nugalėtojai buvo apdovanojami sidabro medaliais, prizininkai – vario medaliais.

Atėnų olimpinių žaidynių sąrašą sudarė dešimt sporto šakų: lengvoji atletika, fechtavimas, imtynės, dviračiai, plaukimas, irklavimas, gimnastika, šaudymas, tenisas ir sunkioji atletika. Iš viso buvo išdalinti 43 medalių komplektai.

Žaidynėse dalyvavo atletai iš 14 valstybių. Savo delegacijas atsiuntė Vokietija, Prancūzija, Graikija, Didžioji Britanija, Austrija, Vengrija, Čilė, Australija, Bulgarija, Danija, Italija, Švedija, Šveicarija ir JAV.

Olimpinių žaidynių atidarymą stebėjo 80 tūkstančių žiūrovų. Dar daugiau, apie 100 000 žiūrovų, tapo liudininkais, kaip vietinių gyventojų palaikomas bėgikas Louisas Spyridonas laimėjo maratono rungtį.

Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt Maxima logo web Wake your body TOY logo colour 2000px v02 OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web RC logo web glimstedt nike l r impuls audimas 176x108px2