2014 / 12 / 12

Sportininkai kviečia gyventi sveikai

"Gydytoja" L.Asadauskaitė

Prasideda socialinė akcija „Aplenk ligą“. Akcijos iniciatoriai – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), partneris – Vilniaus miesto „Centro poliklinika“. Akcijos Aplenk ligą“ pirmaisiais ambasadoriais tapo olimpinė ir pasaulio čempionė penkiakovininkė Laura Asadauskaitė, pasaulio ir Europos čempionė irkluotoja Donata Vištartaitė bei jaunieji penkiakovininkai Ieva Serapinaitė  ir Vladislavas Sosnovskis. Šie sportininkai kviečia žmones aktyviau rūpintis savo ir artimųjų sveikata, nemokamai išsitirti dėl vėžio, sveikai gyventi ir nebūti abejingais gerai savijautai.

 Akcija medicinos2014

Akcijos dalyviai

„Centro poliklinikoje“ surengta speciali meninė fotosesija. Jos metu sportininkai, pasitelkdami įvairias menines ir medicinines priemones, žiniasklaidai ir visuomenei pasakojo, kaip svarbu nuolat rūpintis savo sveikata, kad netektų varstyti gydymo įstaigų durų dėl rimtų sveikatos problemų. Būtent šios fotosesijos metu duotas startas socialinei akcijai „Aplenk ligą“, kuri truks keletą mėnesių. Prie jos vėliau prisijungs ir kiti sportininkai.

Laikinai VLK direktoriaus pareigas einančio Gintaro Kacevičiaus teigimu, taip netradiciškai siekiama paskatinti žmones nuolat rūpintis savo ir artimųjų sveikata, sveikai gyventi ir nepamiršti laiku apsilankyti pas gydytojus. „Labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių pasinaudotų valstybės suteiktomis galimybėmis nemokamai išsitirti dėl krūties, gimdos kaklelio, storosios žarnos, prostatos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Kviečiame aktyviau naudotis ir kitomis paslaugomis gydymo įstaigose, už kurias sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis bei nemokėti iš savo kišenės“,- sakė G.Kacevičius.

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičūtė tvirtino, kad šis projektas – savotiška sportininkų duoklė šaliai. „Džiugu, kad sportininkai prie visuomenės stiprinimo prisideda ne tik rodydami sportiškumo pavyzdį, bet ir dalyvaudami tokiuose projektuose bei skatindami rūpintis sveikata prevenciškai“, – teigė D.Gudzinevičiūtė.

Centro poliklinikos direktorius dr. Kęstutis Štaras tiki, kad tokios akcijos padės populiarinti prevencines programas. „Mes savo ruožtu taip pat parodėme iniciatyvą ir nuo naujų metų suteikiame gyventojams galimybę Centro poliklinikoje profilaktiškai sveikatą pasitikrinti ir šeštadieniais. Pacientų patogumui planuojame vieną šeštadienį per mėnesį ar kartą per ketvirtį sudaryti galimybes apsilankyti poliklinikoje pas atitinkamus gydytojus ir pasitikrinti pagal prevencines programas, taip pat gauti dietologo bei burnos higienisto paslaugas“, - teigė K.Štaras.

Dainiaus Labučio nuotr.

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefonu 8 700 88888.
 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

 Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas