2019 / 06 / 02

Sporto šventėje – moksleivių varžybų gausa

Į rekordinę sporto šventę Klaipėdoje Olimpinės dienos savaitgalį aktyviai įsitraukė ir šimtai moksleivių iš įvairių Lietuvos miestų.

Gegužės 31 - birželio 1 dienomis uostamiesčio sporto arenose rungtyniavo prie finišo tiesiosios artėjančių Lietuvos mokyklų žaidynių finalininkai.

Jie ne tik konkuravo, bet ir bendravo, žaidė pagal edukacinio projekto „Svajonių komandos“ dalyvių paruoštas veiklas, turėjo galimybę išbandyti Olimpinės dienos veiklas.

Sveikindama Olimpinės dienos dalyvius prezidentė Dalia Grybauskaitė atskirus linkėjimus siuntė ir moksleiviams. „Sveikinu Lietuvos mokyklų žaidynių finalininkus! Jūs – mūsų olimpinė viltis, - rašė šalies vadovė - Sportas ir fizinis aktyvumas mus visada sutelkia, įkvepia ir uždega džiaugsmą akyse.“

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius taip pat sveikindamas jaunuosius sportininkus pažymėjo, kad jie sukūrė puikų pavyzdį, kokia turi būti aktyvi augančioji visuomenės karta.

„Vaikai, dalyvaudami sporto varžybose, tobulėja kaip stiprios ir valingos asmenybės, kurios geba telktis bendram darbui, siekti aukščiausių rezultatų. Komandinės dvasios apsuptyje jie stiprina pasitikėjimą savimi, vienija ir padrąsina kitus. O tai yra tikrųjų ateities lyderių bruožas,“ – sako ministras A. Monkevičius.

Mokyklų žaidynėse populiariausių sporto šakų atstovai iki finalų turėjo nueiti ilgą kelią - įveikti kelis etapus savo miestuose, regionuose. Į Klaipėdą varžytis lemiamose kovose susirinko geriausieji lengvosios atletikos, krepšinio, stalo teniso ir teniso sporto šakose.

Klaipėdos stadione vykusiose lengvosios atletikos finalinėse varžybose moksleiviai nepabūgę lietaus išbandė jėgas įvairių distancijų bėgimo, šuolių į tolį ir aukštį, rutulio stūmimo rungtyse. Nugalėtojais komandinėje įskaitoje tapo Biržų „Saulės“ gimnazijos vaikinai ir Kauno Gedimino sporto ir sveikatingumo gimnazijos merginos.

Po dvi dienas trukusių rungtynių pagrindinėje Klaipėdos krepšinio arenoje paaiškėjo stipriausios krepšinio komandos. Finalinių ketvertų turnyruose lygių neturėjo vaikinai iš Kauno LSMU gimnazijos, pirma vieta džiaugėsi merginos iš Plungės „Saulės“ gimnazijos.

Atkaklios kovos vyko ir stalo teniso varžybose, kur tarp šešių finalininkų komandų geriausiai pasirodė Šiaulių „Juventos“ progimnazijos merginos ir Telšių V. Borisevičiaus gimnazijos moksleiviai. Dar vienas būrys moksleivių tuo pat metu rungtyniavo teniso varžybose - ten geriausiai pasirodė Kauno „Saulės“ gimnazijos duetas.

Apdovanojimus prizininkams didžiojoje Olimpinės dienos scenoje įteikė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Finalai Klaipėdoje – vienas paskutinių šio sezono žaidynių akcentų. Šį sezoną žaidynėms užsiregistravo 700 mokyklų, jos rungtyniavo 24 sporto šakose. Varžybos startavo 2018-ųjų spalį ir finišuos birželio viduryje.

Lietuvos mokyklų žaidynės - masiškiausias sporto renginys Lietuvoje. Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, LTOK, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos.

Įspūdžius iš mokyklų varžybų, istorijos apie sportą ir sveikatingumo patarimai kiekvieną šeštadienį nuo rudens buvo rodomi TV6 laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“. Paskutinę sezono laidą žiūrovai išvys birželio 8-ąją.


Varžybų Klaipėdoje nuotraukų galerijaPartneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas