2016 / 03 / 22

Startavo projektas „Sportopinigai.lt”

Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) iniciatyva startavo LSFS, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir portalo „Delfi“ sporto finansavimo skaidrinimo projektas „Sporto pinigai“. Projektu siekiama, kad visi duomenys apie federacijoms skiriamas lėšas būtų pateikiami aiškiai ir vienoje vietoje, o visuomenė būtų tinkamai supažindinta su lėšas skirstančių sporto organizacijų funkcijomis ir biudžetų struktūra.

Anot projekto iniciatorių, „Sportopinigai.lt" vystysis keliais etapais ir ilgainiui turėtų tapti vieninga platforma, kurioje ateityje bus galima rasti išsamią informaciją ir apie verslo paramą sportui bei savivaldybių lėšas, skiriamas sporto bendruomenei.

Interneto puslapyje www.sportopinigai.lt lankytojai jau gali rasti detalią informaciją, kaip 2015 m. pinigus šalies sportui paskirstė Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas (KKSRF), Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (KKSD), Lietuvos olimpinis sporto centras (LOSC) ir LTOK, detalizuojama, kam ir kiek konkrečiai buvo skirta lėšų per 2015 metus, pateikiamas sporto federacijų finansavimo mechanizmas bei organizacijų biudžetai.

„Noriu tikėti, kad šis projektas pradės savotiškai naują etapą Lietuvos sporto finansavime, suteikdamas daugiau aiškumo dėl pinigų paskirstymo principų bei organizacijų rolių jame. Skaidrumas ir viešumas turi būti pagrindinis tikslas visiems“, – teigia LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Ji pabrėžia, kad itin svarbu visiems atvirai pateikti duomenis apie sporto organizacijų skiriamas lėšas, nes tik taip bus galima išvengti nesusipratimų.

„Patys sportininkai gali nuo šiol matyti, kas ir kiek skyrė lėšų jų atstovaujamai sporto šakai, jau nekalbant apie tai, kad nuo šiol turės galimybę pažinti ir pačią finansavimo sistemą. Labai norėčiau, kad jie aktyviai dalyvautų mūsų inicijuotame projekte ir prisidėtų prie turinio kūrimo, nes jų turima informacija bei nuomonė yra itin vertinga“, – sako LSFS prezidentas Rimantas Kveselaitis.

Bendradarbiauti su naujuoju internetiniu puslapiu kviečiami ne tik sportininkai, bet ir savivaldybės bei privatūs rėmėjai. Antrajame projekto etape jie bus raginami pateikti duomenis apie sportui skiriamą finansavimą.

„Rėmėjų indėlis į Lietuvos sportą yra milžiniškas, tad natūralu, kad tokiai jų iniciatyvai skirsime deramą dėmesį”, - sako R. Kveselaitis.

Prie projekto rengimo prisidėjusio portalo DELFI direktorius Vytautas Benokraitis sako, kad ne tik sporto bendruomenės atstovams, bet ir žurnalistams bus labai patogu turėti tokį įrankį ir lengvai susirasti tikslius duomenis apie sportui skiriamą finansavimą.

„Palaikome skaidrumo, atvirumo ir objektyvumo siekimą, o šis projektas leis sporto finansavimo duomenis padaryti prieinamais visiems“, – tikina V. Benokraitis.

Projekto „Sporto pinigai“ organizatoriai tikisi, kad nuolat atnaujinamame internetiniame puslapyje pateikiama informacija bus aktuali ir naudinga ne tik sporto bendruomenei, bet ir visai visuomenei. Šiuo metu puslapyje pateikiami duomenys apie 2015 metais sportui paskirstytas lėšas.

DSC 0818Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas