2015 / 03 / 13

Susitikimas Europos lyčių lygybės institute

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir užsienio ryšių direkcijos direktorė Vaida Masalskytė susitiko su Europos lyčių lygybės instituto direktore Virginija Langbakk.

p. Langbakk pristatė instituto veiklos gaires, o LTOK prezidentė papasakojo apie dviejų komisijų (Europos olimpinių komitetų komisija „Lyčių lygybė sporte“ ir LTOK komisija „Moterys ir sportas“), kurioms pirmininkauja, veiklas. Vadovės aptarė bendradarbiavimo galimybes ir lyčių lygybės strategijos įgyvendinimą Europos olimpiniuose komitetuose bei Lietuvoje apskritai.

LTOK prezidentė pabrėžė, kad Lietuvos sporte aktualios tos pačios lyčių lygybės problemos, kurias akcentuoja ir Tarptautinio olimpinio komiteto lyčių lygybės strategija. Ypač pastebima tai, kad mažai moterų užima pozicijas, kuriose priimami sprendimai. Be to, didelio meistriškumo sportininkų rinktinėms, kaip taisyklė, dažniausiai vadovauja vyrai.

Vadovės atkreipė dėmesį, kad kartais žiniasklaida daugiau dėmesio skiria sportininkių išvaizdai, nei pasiekimams. Abiejų vadovių manymu Lietuvoje kol kas mažai kalbama apie lyčių lygybę sporte, todėl būtinas visuomenės švietimas, nes geriausių rezultatų galima pasiekti kuomet vyksta lygiavertis bendradarbiavimas tarp vyrų ir moterų. Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas