2017 / 10 / 09

T. Bachas pagerbė Barselonos žaidynių dalyvius

Spalio 9 dieną Vilniuje, Valdovų rūmuose, vyko iškilminga vakarienė, skirta paminėti Lietuvos dalyvavimo pirmosiose po Nepriklausomybės atkūrimo Olimpinėse žaidynėse 25-ių metų sukaktį. Lygiai prieš ketvirtį amžiaus Lietuvos sportininkai pirmą kartą po tautinio olimpinio komiteto atkūrimo pasirodė Albervilio žiemos ir Barselonos vasaros olimpinėse žaidynėse ir iškovojo pirmuosius žaidynių medalius. Susirinkusiems svečiams sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

VEE 9633

 Į Vilnių atvykęs olimpinis čempionas ir Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas pagerbė Barselonos žaidynių medalininkus ir prizininkus. Drauge su Prezidentu Valdu Adamkumi ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidente Daina Gudzinevičiūtė jis įteikė LTOK apdovanojimus Lietuvos olimpiečiams ir jų treneriams.

 „Barselonos olimpinės žaidynės buvo labai ypatingos – jose ne tik pirmą kartą kaip nepriklausomos šalys pasirodė Lietuva, Latvija ir Estija, bet ir 28 metus dėl apartheido politikos nedalyvavusiai Pietų Afrikos Respublikai leista vėl varžytis. Man, kaip vokiečiui, šios žaidynės taip pat buvo išskirtinės – Vokietija vėl dalyvavo kaip vieninga valstybė po šalies susivienijimo. Nelsonas Mandela yra sakęs, kad sportas turi galią pakeisti pasaulį. Barselonos olimpinės žaidynės yra puikus to pavyzdys“, -  kalbėjo TOK prezidentas Thomas Bachas. 

Priimdamas jam įteiktą aukščiausią LTOK apdovanojimą – Garbės ženklą, TOK prezidentas pabrėžė, kad šis įvertinimas yra skirtas ne tik jam, bet ir dvejiems prieš jį TOK vadovavusiems ir aktyviai su LTOK bendradarbiavusiems prezidentams – Chuanui Antonijui Samarančui ir Žakui Rogui.

VEE 9731

Pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas disko metikas Romas Ubartas, atsiimdamas apdovanojimą, neslėpė jaudulio. 

„Barselonos olimpinės žaidynės man yra nepamirštamos, juk pirmą kartą atstovavome nepriklausomai Lietuvai. Tik ką įvykusi olimpinio medalio teikimo ceremonija mane sujaudino ir priminė tas akimirkas prieš dvidešimt penkerius metus. Tai ­- nepamirštama. Garbės ir atsakomybės jausmas užplūsta kylant Lietuvos trispalvei. Esu dėkingas visiems, kurie padėjo pasiruošti ir išvykti į olimpines žaidynes. Esu dėkingas savo šviesios atminties treneriui Vytautui Jarui. Jis manimi visada tikėjo”, - sakė R. Ubartas. 

VEE 29

Apdovanojimai įteikti ir legendinei bronzinei Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei, vadovaujamai vyriausiojo trenerio Vlado Garasto. Taip pat pagerbtas ir Barselonos žaidynių 5 vietos laimėtojas boksininkas Gitas Juškevičius bei Lietuvos bokso rinktinės treneris Nikolajus Jerofejevas. 

VEE 0022

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė dėkojo gausiai susirinkusiems svečiams ir prezidentui T. Bachui už parodytą dėmesį ir paramą. 

„Esu tikra, kad kiekvienas žmogus Lietuvoje atsimena tą vienybės jausmą, kai matėme savo olimpiečius Albervilyje ir jaudinančius momentus stebint krepšinio varžybas ir džiaugsmą laimėjus bronzą. Esu tikra, kad kiekvienas iš jų atsimena tą pasididžiavimo jausmą, kai Romas Ubartas laimėjo auksą ir mes klausėmės Lietuvos himno pirmą kartą skambėjusio olimpiniame stadione. Mes tęsiame šias tradicijas, bet jie buvo pirmieji”.

VEE 9683

Antradienį TOK prezidentas Thomas Bachas susitiks su šalies prezidente Dalia Grybauskaite bei atidarys tarptautinį forumą „Moterų lyderystės stiprinimas Europoje“.

VEE 9467

 Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas