2014 / 02 / 18

Trečias kartas sumelavo (papildyta)

Trečias kartas sumelavo...

Trečią kartą greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovė Agnė Sereikaitė Sočio žaidynėse į startą stojo 1000 metrų distancijoje. Nors sakoma, kad trečias kartas nemeluoja, mūsų sportininkei šį sykį trečioji distancija buvo nesėkmingiausia. Penktajame atrankos čiuožime A.Sereikaitės varžovės buvo Pietų Korėjos atstovė Alang Kim, Kinijos sportininkė Kexin Fan ir rusė Ola Beliakova.

Po starto antra buvusi lietuvė varžybų pradžioje susilietė su ruse, paskui su kine ir buvo nustumta į ketvirtąją poziciją. A.Sereikaitė finišavo gerokai atsilikusi nuo pirmojo trejetuko, o vėliau teisėjų sprendimu buvo diskvalifikuota. Tame atrankos čiuožime pirma finišavo A.Kim, antra buvo K.Fan, o trečioji O.Beliakova, kuri į kitą etapą nepateko. Iš viso vyko aštuoni atrankos čiuožimai, kuriuose varžėsi po keturias sportininkes – dvi pirmosios pateko į kitą etapą.

Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse A.Sereikaitė anksčiau dalyvavo 500 ir 1500 metrų varžybose. Trumpesnėje distancijoje lietuvė į kitą etapą nepateko ir bendrojoje įskaitoje liko 24-oje vietoje. Ilgesniame nuotolyje A.Sereikaitė iškopė pusfinalį ir užėmė 16-ją vietą – tai geriausias lietuvių rezultatas Sočio žaidynėse.

Kai čiuožėte antra, jus aplenkė rusė...

Taip, aplenkė rusė, aš susvyravau, tada mane aplenkė ir korėjietė. Pasivijau, o varžovės sulėtėjo ir aš atsitrenkiau į jas. Nesirengiau trankytis – paprasčiausiai, norėjau pradžioje aplenkti rusę. Kai jau įvažiavau į jas, tai puikiai supratau, kad bus diskvalifikacija.

Tai čiuoždama žinojote, kad viskas baigta?

Taip, jau žinojau.

Nepaisant šios dienos pasirodymo, esate patenkinta startais Sočyje?

Žinoma. Gal galėjo mūsų varžybų nepradėti 500 metrų sprintu. Galėjo prasidėti 1000 metrų distancija, tada, manau, būtų mano geresni rezultatai sprinte. O 1500 metrų rungtyje padariau viską – pasigerinau rekordą, užėmiau 16-ąją vietą. Esu patenkinta. 

Šioje rungtyje, kurioje diskvalifikavo, vietos nebus?

Čia esu nulinė. Net geriau už pirmą (juokiasi).

Kaip vertinate žaidynes – ką jums davė asmeniškai?

Daugiau patirties gavau. Jei pateksiu į kitą olimpiadą, o aš pateksiu, žinosiu, koks tas pirmojo starto jaudulys. Man ši olimpiada davė daugiau patirties ir pasitikėjimo savimi. Įrodžiau sau ir kitiems, kad galiu čiuožti ilgąją distanciją. 

Ar nekeista, kad jūs pasirodėte geriausiai iš visos Lietuvos olimpinės delegacijos narių?

Na, geriausia tik vieta. Bet Tomas Kaukėnas ir dailiojo čiuožimo atstovai pasirodė tikrai gerai. Aš nesureikšminu to fakto, kad mano rezultatas geriausias.

Ar jūsų rezultatai Sočyje prisidės prie greitojo čiuožimo trumpuoju taku populiarinimo Lietuvoje?

Gal kas pasižiūrės čiuožimą ir  panorės treniruotis. Tai nėra mano darbas – populiarinti sporto šaką. Juk reikia sąlygų, trenerių ir žmonių. Aš savo darbą padariau – dabar kitų darbas populiarinti greitąjį čiuožimą. 

Kokie artimiausi planai?

Dabar laukiu olimpiados uždarymo, po to  grįžtu į Čekiją, iš kur važiuoju į pasaulio jaunimo čempionatą Turkijoje, o po to vyksiu į pasaulio čempionatą Kanadoje. Tada ir baigsis sezonas.

O Lietuva, kada į ją sugrįžtate

Visada sugrįžtu po sezono porai mėnesių. Kai kada dar per Kalėdas atvažiuoju. 

Treniruojatės ir gyvenate Čekijoje. Ar nebuvo siūlymų priimti šios valstybės pilietybę?

Ne, tokių minčių aš neturiu ir patys čekai turi gerų čiuožėjų.Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas