2019 / 06 / 30

Žaidynių vicečempionė – vėl tarp lyderių

Lietuvos treko dviratininkų pasirodymą Europos žaidynėse sėkmingai užbaigė Miglė Marozaitė, 500 m rungties finale atsidūrusi netoli garbės pakylos – iškovojo penktąją vietą.

Europos žaidynėse audringų trenerio Dmitrijaus Leopoldo raginimų į trasą palydėta M.Marozaitė finale du ratus treke apsuko per 34,505 sek. Tai šiek tiek lėčiau, nei atrankos varžybose (34,433 sek.), kuriose lietuvė buvo šešta tarp 14 dviratininkių.
Finale triumfavo rusė Darja Šmeliova (33,209 sek.). Lietuvos sportininkę dar pranoko ukrainietė Olena Starikova (33,389 sek.), italė Miriam Vece (34,151 sek.) ir rusė Natalija Antonova (34,185 sek.). Šešta liko ispanė Tania Calvo Barbero (34,506 sek.), septinta – olandė Kyra Lamberink (34,903 sek.), aštunta – prancūzė Sandie Clair (34,926 sek.).

Jau ketvirtą Europos žaidynių medalį iškovojusi D.Šmeliova šiandien ryte sprinto rungties ketvrtfinalyje nugalėjo auksą ir sidabrą Minske laimėjusią Simoną Krupeckaitę.

„Penktąja vieta esu patenkinta, nes tai Europos žaidynės. O rezultatas galėjo būti geresnis. Tačiau šios rungties beveik nesitreniruoju, ji neolimpinė. Aš dažniausiai per treniruotes visą dėmesį skiriu vienam ratui, kaip komandų sprinte, tad čia antrą ratą jau truputį trūksta ištvermės. Šiandien jau ketvirta varžybų diena, nuovargis jaučiasi. Todėl džiaugiuosi“, - teigė 23 metų dviratininkė, su S.Krupeckaite tapusi Europos žaidynių vicečempione komandų sprinte. Pernai ji Europos jaunimo (iki 23 m.) čempionate iškovojo 500 m lenktynių sidabrą.

„Gana gerai. Jei būtų toks pirmas ratas, kaip per komandų sprintą, būtų aukštesnę vieta. Galima buvo ir trečiąją vietą iškovoti. Miglė tai gali. Bet jos nelabai treniruojamės, startuojame tik dėl to, kad buvo galimybė“, - M.Marozaitės pasirodymą vertino D.Leopoldas.

Svajūnas Jonauskas keirino rungties galutinėje įskaitoje užėmė 11-ąją vietą. Jis finišavo penktas lenktynėse dėl 7-12 pozicijų.

Pirmajame etape 24 metų sportininkas liko ketvirtas savo važiavime, bet po to laimėjo antrą paguodos važiavimą ir pateko į pusfinalį. Tačiau čia buvo šeštas ir į pagrindinį finalą nepateko.

„Džiaugiausi vien patekęs į pusfinalį. O kai jau patekau, tikėjausi ir čia finišuoti bent trečias ir važiuoti pagrindiniame finale. Tačiau šiek tiek pritrūko. Varžovai čia gerai pažįstami, su dauguma ne kartą esame lenktyniavę. Bet pasiruošimas varžyboms būna skirtingas, tad negali žinoti, kuris šiandien stiprenis“, - sakė dviratininkas.

Šios rungties Europos žaidynių čempionu tapo olandas Harrie Lavreysenas. Tai jau antras jo auksas Minske. Šis atletas vakar sprinto rungties ketvirtfinalyje nugalėjo lietuvį Vasilijų Lendelį.

„Olando pergalė nenustebino, jis jau senokai yra vienas stipriausių. Kol kas nelabai yra galimybių kovoti su olandais. Kol kas. Bet visąlaik jie nebus stipriausi. O mums dabar svarbiausia – dalyvauti varžybose ir ruoštis Pasaulio taurei, rinkti reitingo taškus, kad galėtume patekti į olimpines žaidynes“, - kalbėjo S.Jonauskas.

Medisono – rungties, kurioje dalyvauja iš dviejų dviratininkių sudarytos komandos – varžybose jėgas išmėgino 20-metė Olivija Baleišytė ir 18-metė Viktorija Šumskytė. Tačiau 120 ratų – 30 km – distancijos finišo lietuvės nepasiekė – buvo priverstos pasitraukti anksčiau, nes buvo aplenktos trimis ratais. Kitos 11 porų varžybas baigė. Nugalėjo britės Jessica Anne Roberts ir Elizabeth Megan Barker.

„Medisonas Lietuvoje beveik nepraktikuojamas. Tai merginos gal tik kokį kartą yra bandžiusios šią rungtį varžybose. Mes pasinaudojome kvota, nusprendėme neatsisakyti jos, nes tokio lygio varžybų patirtis yra labai svarbi“, - paaiškino D.Leopoldas.

Trekininkų pasirodymą Minske Lietuvos rinktinės treneris apibendrino taip: „Žaidynės sėkmingos.“Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas