Atėnų olimpinės žaidynės 2004

XXVIII vasaros olimpinės žaidynės
Atėnai (Graikija), 2004 m. rugpjūčio 13–29 d.

Į žaidynes Atėnuose vyko 59 Lietuvos sportininkai. Antrąkart iš eilės olimpinį auksą iškovojo disko metikas Virgilijus Alekna. Sidabrą laimėjo septynkovininkė Austra Skujytė ir šiuolaikinės penkiakovės meistras Andrejus Zadneprovskis.
Nors mūsų šalies krepšininkų rinktinė Atėnuose pirmą kartą istorijoje nugalėjo JAV atstovus (94:90), pusfinalyje mūsiškiai nusileido italams, o rungtynėse dėl trečios vietos revanšą pasiekė JAV komanda, taip nutraukdama trijų iš eilės Lietuvos rinktinės bronzinių pasirodymų olimpinėse žaidynėse seriją. Lietuviams beliko tenkintis ketvirta vieta.
Trekininkė Simona Krupeckaitė 500 m laikui lenktynėse liko ketvirta, o 200 m sprinto finišo liniją kirto septinta, penkti liko sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas ir boksininkas Jaroslavas Jakšto, septinti – dvivietę baidarę irklavę Alvydas Duonėla ir Egidijus Balčiūnas bei plaukikas Vytautas Janušaitis. Aštuntą vietą užėmė treko dviratininkų komanda – Linas Balčiūnas, Aivaras Baranauskas, Ignatas Konovalovas, Tomas Vaitkus ir Raimondas Vilčinskas. Lietuva Atėnų žaidynių komandinėje įskaitoje užėmė 45 vietą.

Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt TOPsport logotipas web2 Maxima logo web Wake your body VivusLT grey loto

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web RC logo web dolmen LOGO web IDW logo web APRANGAgroup glimstedt nike l r krasta impuls audimas 176x108px2