Atlanta olimpinės žaidynės 1996

XXVI vasaros olimpinės žaidynės
Atlanta (JAV), 1996 m. liepos 19 – rugpjūčio 4 d.

Į JAV vykusią mūsų rinktinę sudarė 61 sportininkas. Medalius šiose žaidynėse iškovojo tik krepšininkai. Pusfinalyje nusileidę Jugoslavijos komandai, dramatiškoje kovoje dėl bronzos mūsiškiai rezultatu 80:74 nugalėjo Australijos rinktinę. Lietuvos garbę gynė vienuolika krepšininkų – Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis, Rimas Kurtinaitis, Artūras Karnišovas, Gintaras Einikis, Saulius Štombergas, Darius Lukminas, Tomas Pačėsas, Rytis Vaišvila, Eurelijus Žukauskas ir Mindaugas Žukauskas. Rinktinės vyriausiasis treneris – Vladas Garastas.
Netoli nuo medalių liko mūsų dviratininkės. Grupinėse plento lenktynėse Jolanta Polikevičiūtė finišavo penkta, o asmeninėse – septinta. Trekininkė Rasa Mažeikytė 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse užėmė šeštą vietą. Gerai sekėsi ir keliems lengvaatlečiams: šuolininkė į aukštį Nelė Žilinskienė bei disko metikas Virgilijus Alekna užėmė penktą, o disko metikas Vaclovas Kidykas – aštuntą vietą.