Sidnėjaus olimpinės žaidynės 2000

XXVII vasaros olimpinės žaidynės
Sidnėjus (Australija), 2000 m. rugsėjo 15 – spalio 1 d.

Žaidynės, kuriose šaliai atstovavo 62 sportininkai, buvo itin sėkmingos Lietuvai. Čia prasidėjo Virgilijaus Aleknos, kaip olimpinių žaidynių čempiono, karjera, Sidnėjuje aukso medalį laimėjo ir dabartinė LTOK prezidentė šaulė Daina Gudzinevičiūtė.
Bronzą iškovojo dviratininkė Diana Žiliūtė ir dvivietę irklavusios Birutė Šakickienė bei Kristina Poplavskaja. Trečią kartą iš eilės olimpinius bronzos medalius iškovojo mūsų šalies krepšininkai: pusfinalio rungtynėse tik paskutinėmis sekundėmis rezultatu 83:85 pralaimėję JAV „Svajonių komandai“, kovoje dėl bronzos lietuviai įveikė šeimininkus australus. Medaliais pasipuošė Gintaras Einikis, Šarūnas Jasikevičius, Kęstutis Marčiulionis, Darius Maskoliūnas, Ramūnas Šiškauskas, Dainius Adomaitis, Mindaugas Timinskas, Saulius Štombergas, Andrius Giedraitis, Tomas Masiulis, Darius Songaila ir Eurelijus Žukauskas. Rinktinės vyriausiasis treneris – Jonas Kazlauskas.
Penkiakovininkas Andrejus Zadneprovskis ir baidarininkas Alvydas Duonėla užėmė septintą, imtynininkas Mindaugas Ežerskis aštuntą, o boksininkas Ivanas Stapovičius dalijosi 5–8 vietas. Neoficialioje komandinėje medalininkų įskaitoje Lietuva buvo 33-ia!

Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt TOPsport logotipas web2 Maxima logo web Wake your body loto

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web RC logo web dolmen LOGO web IDW logo web APRANGAgroup glimstedt nike l r impuls audimas 176x108px2