Kur? ŠVEICARIJA
Iškovoti medaliai? 0

1928 m. Sankt Morico žiemos olimpinės žaidynės

Apie žaidynes

Sankt Morico žaidynėse dalyvavo 464 sportininkai iš 25 šalių. Jie išsidalino 14 medalių komplektų.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 12 rinktinių atstovai): 1. Norvegija – 15 (6, 4, 5), 2. JAV – 6 (2, 2, 2), 3. Švedija – 5 (2, 2, 1).

Lietuva žaidynėse

Šveicarijoje, Sankt Morice, vykusiose II žiemos olimpinėse žaidynėse pirmąkart turėjome savo šalies atstovą – įvairių sporto šakų populiarintoją ir pradininką Lietuvoje Kęstutį Bulotą, dalyvavusį keturiose greitojo čiuožimo varžybų rungtyse. 500 m distancijoje jis buvo 28-as, 1500 m ir 5000 m – 25-as, o 10 000 m rungtis nebaigta dėl atlydžio.

Įdomūs faktai

Šios olimpinės žaidynės įsiminė ne tik dėl sportinių rezultatų, bet ir dėl besikeičiančių oro sąlygų. Atidarymo iškilmės vyko siaučiant pūgai. Slidinėjimo 50 km lenktynės prasidėjo esant nuliui laipsnių. Vėliau oras įkaito net iki 25 laipsnių šilumos.  Prie tokių permainų sėkmingai prisitaikė tik švedas Peras Erikas Hedlundas, artimiausią varžovą pranokęs daugiau nei 13 min. Dėl atlydžio nebaigta greitojo čiuožimo 10 000 m rungtis.

Pirmaisiais žiemos olimpinių žaidynių dalyviais iš Azijos tapo Japonijos sportininkai.