Kur? DIDŽIOJI BRITANIJA
Iškovoti medaliai? 0

1948 m. Londono vasaros olimpinės žaidynės

Apie žaidynes

Po 12 metų pertraukos vėl surengtose vasaros olimpinėse žaidynėse dalyvavo 4104 sportininkai iš 59 šalių. Jie išsidalino 136 medalių komplektus.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 37 rinktinių nariai): 1. JAV – 84 (38, 27, 19), 2. Švedija – 44 (16, 11, 17), 3. Prancūzija – 29 (10, 6, 13).

Įdomūs faktai

1908 m. vasaros žaidynių sostinė Londonas buvo iškovojęs teisę organizuoti olimpines žaidynes 1944 m., tačiau dėl Antrojo pasaulinio karo jos neįvyko.

1948 m. Didžiojoje Britanijoje trūko maisto, todėl svečių valstybių delegacijos turėjo pačios atsivežti produktų. Dėl to šios žaidynės buvo pavadintos Taupymo žaidynėmis.

Žaidynėse nedalyvavo tuo metu dar sąjungininkų kontroliuojamos Vokietija ir Japonija – jos nespėjo atkurti savo olimpinių komitetų, todėl negavo kvietimų į Londoną. SSRS, nors ir buvo kviesta, nutarė nesiųsti savo delegacijos, atvyko tik stebėtojai.

Pirmą kartą olimpinėse žaidynėse dalyvavo Britų Gvianos (dabar – Gajana), Birmos (dabar – Minanmaras), Ceilono (dabar – Šri Lankos), Irano, Irako, Jamaikos, Korėjos, Libano, Pakistano, Puerto Riko, Singapūro, Sirijos, Trinidado ir Tobago, Venesuelos sportininkai.

Dešimtkovės varžybas laimėjęs 17-metis amerikietis Bobas Mathiasas tapo jauniausiu visų laikų olimpiniu čempionu lengvosios atletikos vyrų varžybose.

Pirmą kartą olimpinėse žaidynėse sprinteriai naudojo starto kaladėles.

Olimpinės plaukimo varžybos pirmą kartą surengtos uždarame baseine.