Kur? AUSTRIJA
Iškovoti medaliai? 0

1964 m. Insbruko žiemos olimpinės žaidynės

Apie žaidynes

Insbruko žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvavo 1091 sportininkas iš 36 rinktinių. Jie išsidalino 34 medalių komplektus.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 14 rinktinių atstovai): 1. SSRS – 25 (11, 8, 6), 2. Austrija – 12 (4, 5, 3), 3. Norvegija – 15 (3, 6, 6).

Įdomūs faktai

Pirmą kartą žiemos žaidynių istorijoje olimpnė ugnis buvo įžiebta Senovės Olimpijoje.

Insbruko žaidynių organizatoriai susidūrė su kritiniu sniego trūkumu. Gelbėti šeimininkus ėmėsi Austrijos kariuomenė – kareiviai iš Alpių kalnų iškirto ir atgabeno į rogučių ir bobslėjaus trasas 20 000 ledo blokelių. Jie taip pat iš viršukalnių į kalnų slidinėjimo trasas atgabeno 40 000 kubinių metrų sniego.

Olimpinėse žaidynėse debiutavo Mongolija, Indija ir Šiaurės Korėja. Pastarosios atstovė Han Pil Hwa iškovojo sidabrą moterų 3000 m greitojo čiuožimo rungtyje ir pirmą kartą įrašė savo šalį į medalių lentelę.

Olimpinių žaidynių programoje debiutavo rogučių sportas.

Kalnų slidinėjimo varžybose pirmą kartą rezultatai buvo skaičiuojami šimtųjų sekundės dalių tikslumu.

Bobslėjaus varžybos pirmą kartą vyko dirbtinio ledo trasoje. Tai ženkliai sumažino šios sporto šakos pavojų.

18-metė prancūzė Marielle Goitschel slalomo rungtyje iškovojo sidabrą, o auksą laimėjo jos vyresnioji sesuo Christine. Po dviejų dienų Marielle atsirevanšavo didžiajame slalome – čia ji tapo čempione, o Christine atiteko sidabras.

Sovietų Sąjungos atstovė Lidija Skoblikova laimėjo visas keturias moterų greitojo čiuožimo rungtis.

Paskutinį kartą olimpinėse žaidynėse dalyvavo bendra Rytų ir Vakarų Vokietijos komanda.