Kur? JUGOSLAVIJA
Iškovoti medaliai? 1

1984 m. Sarajevo žiemos olimpinės žaidynės

Apie žaidynes

Sarajevo žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvavo 1272 sportininkai iš 49 rinktinių. Jie išsidalino 39 medalių komplektus.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 17 rinktinių nariai): 1. VDR – 24 (9, 9, 6), 2. SSRS – 25 (6, 10, 9), 3. JAV – 8 (4, 4, 0).

Lietuva žaidynėse

Sarajevo žaidynės tapo istorinėmis Lietuvos sportui. Biatlonininkas Algimantas Šalna tapo pirmuoju lietuviu, iškovojusiu žiemos olimpinių žaidynių auksą.

Lietuvos sportininkas kartu su komandos draugais – Dmitrijumi Vasiljevu, Jurijumi Kaškarovu ir Sergejumi Bulyginu – triumfavo estafetėje 4×7,5 km.

Nedaug iki medalio A.Šalnai trūko ir asmeninėse varžybose – 10 km lenktynėse jis finišavo penktas.

Įdomūs faktai

Žaidynių šeimininkei Jugoslavijai pirmą istorijoje žiemos olimpinių žaidynių medalį pelnė kalnų slidininkas Jure Franko, iškovojęs sidabrą vyrų didžiajame slalome.

Pirmą kartą žaidynėse dalyvavo Egipto, Monako, Puerto Riko, Senegalo ir Britų Mergelių salų sportininkai.

Sarajevo žaidynės buvo pirmosios, kurių metu TOK prezidentas buvo Juanas Antonio Samaranchas.

Moterų slidinėjimo varžybų programoje atsirado 20 km lenktynės.

Visa tris asmenines moterų slidinėjimo lenktynes laimėjo suomė Marja-Liisa Hämäläinen.