Iškovoti medaliai? 0

1993 m. Europos jaunimo vasaros olimpinės dienos Valkensvarde (Olandija)

Faktai ir skaičiai

10 sporto šakų, 80 medalių komplektų, 1874 sportininkai iš 43 šalių.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 30 šalių sportininkai): 1. Rusija – 25 (9 aukso, 10 sidabro, 6 bronzos), 2. Ispanija – 20 (9, 6, 5), 3. Italija – 22 (8, 6, 8).

Lietuva dienose

Lietuvos sportininkams nepavyko medaliu pažymėti savo debiuto Europos jaunimo vasaros olimpinėse varžybose. Mūsų šaliai jose atstovavo 18 sportininkų –12 krepšininkų ir 6 dviratininkai.

Krepšininkų rinktinėje, kurią treniravo Jonas Kazlauskas, rungtyniavo ne vienas žaidėjas, vėliau tapęs ryškia žvaigžde, gynęs mūsų šalies garbę aukščiausio lygio varžybose – Šarūnas Jasikevičius, Kęstutis Marčiulionis, Andrius Jurkūnas, Kęstutis Šeštokas, Arnas Kazlauskas, Liudas Rimkus, Žilvinas Žydelis, Marijus Kavoliukas, atidarymo iškilmėse pirmuoju vėliavnešiu tapęs Marius Janulis, Žydrūnas Urbonas, Saulius Raziulis, Nerijus Karlikanovas. Bet šiems talentams nepavyko užkopto ant garbės pakylos – jie užėmė šeštąją vietą. Vėliau būtent šios rinktinės pagrindu sudaryta komanda 1994 m. tapo Europos jaunių (iki 18 m.) čempione.

Iš šešių dviratininkų, startavusių Valkensvarde, aukščiausiai pakilo grupinėse lenktynėse dešimtas finišavęs Vaidas Grabauskas.

O vėliau iš šios dviratininkų komandos plento ir treko varžybose ryškiausiai žibėjo Linas Balčiūnas ir Raimondas Vilčinskas, atstovavę Lietuvai 1996 m. Atlantos ir 2004 m. Atėnų olimpinėse žaidynėse.